AdBlue potrafi skutecznie unieruchomić silnik. Dalej nie pojedziecie pomimo, że samochód jest sprawny

AdBlue potrafi skutecznie unieruchomić silnik. Dalej nie pojedziecie pomimo, że samochód jest sprawny

Podaj dalej

AdBlue dla wielu kierowców wciąż pozostaje dużą zagadką, a są i tacy którzy do dzisiaj nie wiedzą co to jest. Płyn jaki wlewamy służy temu, aby jak najmniej zanieczyszczeń przedostawało się ze spalin do środowiska. Dlatego tak ważne jest jego regularne uzupełnianie, aby silnik wytwarzał jak najmniej niezdrowych spalin.

Silnik a płyn AdBlue

Uzupełnianie AdBlue jest dość rzadkie, bowiem robi się to raz na kilka bądź nawet kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Mimo wszystko nie można lekceważyć informacji, że jego poziom jest już dość niski. Choć oczywiście przejedziemy zapewne jeszcze wiele kilometrów, to jednak nie będzie to trwało w nieskończoność.

Dojdzie w końcu do takiego momentu, że systemy zabezpieczeń nie pozwolą nad odjechać z miejsca. Wszystko dla dobra środowiska dla której idei powstał właśnie AdBlue. A później z tego może wyniknąć więcej kłopotów z organizacją płynu, aby uruchomić pojazd.

W dodatku nie wszyscy mogą mieć świadomość, że w takiej sytaucji silnik po prostu się nie uruchomi. Do głowy przychodzi wówczas wiele czarnych myśli, co się stało z samochodem. A tak naprawdę nic, bowiem wystarczy tylko dolać płynu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News