A jednak! Kierowcy z instalacją LPG w samochodach wjadą wszędzie. Rzecznik resortu potwierdza

A jednak! Kierowcy z instalacją LPG w samochodach wjadą wszędzie. Rzecznik resortu potwierdza

lpg strefa czystego transportu

Podaj dalej

Kierowcy z instalacją LPG w ostatnim czasie dowiedzieli się, że będą traktowani tak samo jak ci posiadający samochody z trującymi silnikami. Dla wielu był to duży cios, bowiem wcześniej nic nie wspominano o tym, że jeżdżącym na gaz także się oberwie. Dziś już wiadomo, że jest furtka z której zapewne bardzo wiele miast i gmin skorzysta.

LPG dla stref czystego transportu

LPG stacja paliw

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało listę pojazdów, które nie będą uprawnione do tego, aby wjeżdżać do strefy czystego transportu. Rzecznik prasowy resortu Aleksander Brzózka zaznaczył jednak, że miasta będą miały możliwość naniesienia własnych poprawek.

Wiadomo już, że wedle ustawy do STC będą mogły wjeżdżać auta napędzane elektrycznie, wodorowo i gazem ziemnym. Każda gmina będzie mogła jednak zezwolić na to, aby poruszały się w niej także samochody z instalacją LPG oraz hybrydowe.

Zapewne wielu włodarzy skorzysta z takiej możliwości, aby nie wchodzić w niepotrzebne konflikty z wyborcami. Inna kwestia to zbyt duże utrudnienia, jakie mogą powstać w związku z zakazem. W końcu tak naprawdę większość pojazdów będzie i tak już wykluczonych ze strefy. Więcej nie będzie potrzeby.

instalacja lpg samochod

Będzie mniej spalin?

Założenie wprowadzanych zmian jest jedno – ma być mniej spalin. Zwłaszcza w centrach miast, w których z reguły ruch drogowy jest największy. Jak wynika z badań nawet 60 procent zanieczyszczeń w tego typu miejscach, to wina samochodów, które nie mieszczą się we współczesnych normach EURO.

Stare samochody z silnikiem typu diesel czy benzynowym, to największy koszmar miast. A przecież to właśnie tego typu pojazdów jest najwięcej w Polsce. Wynika to z korzystnych cen na rynku i… grubości portfela społeczeństwa, których w większości nie stać na lepsze auta.

lpg przelacznik gaz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News