80-latek stracił prawo jazdy. Czy doczeka się jeszcze przejażdżki swoim Subaru Impreza WRX?

80-latek stracił prawo jazdy. Czy doczeka się jeszcze przejażdżki swoim Subaru Impreza WRX?

prawo jazdy kierowca

Podaj dalej

Z reguły starsze osoby nie tracą prawo jazdy w taki sposób, jak ten 80-letni poczciwy senior. Zdecydował się on na przejażdżkę swoim Subaru Imprezy WRX z lat 90-tych i co tu dużo mówić – poczuł moc tego wyjątkowego samochodu! Entuzjaści samochodów, którzy twierdzą, że zawsze przestrzegają przepisów dotyczących prędkości, po prostu kłamią. Złamanie prawa zajmuje tylko kilka sekund, a chwile nieuwagi może być kosztowna.

Prawo jazdy stracone w wieku 80 lat

Kierowca o którym mowa pochodzi z Australii i to właśnie tam doszło do jego zatrzymania. Na drodze po której mógł się poruszać z prędkością 100 km/h jechał o 82 km/h szybciej. Policja najpierw zmierzyła mu prędkość, a następnie zatrzymała. Funkcjonariusze byli dość mocno zaskoczeni tym, gdy zobaczyli kto siedzi za kierownicą.

Mężczyzna otrzymał bardzo wysoki mandat w wysokości 1814 AUD, co przeliczeniu daje 1300 dolarów, a więc około 5 tysięcy polskich złotych. Wysoka grzywna to nie wszystko, bowiem senior przez najbliższe pół roku nie będzie mógł wsiąść do samochodu. Stracił bowiem na okres sześciu miesięcy prawo jazdy, co oznacza, że szybko nie wsiądzie do swojego Subaru Impreza WRX. Czy zachęci go to do jego sprzedaży? Cóż, raczej wątpliwie.

W Australii w ostatnim czasie bardzo zwraca sie uwagę na prędkość z jaką jeżdżą kierowcy. Wszystko za sprawą rosnącej liczby śmiertelnych wypadków w tym roku. „Patrole na autostradach będą nadal obecne wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych i autostrad między miasteczkami wiejskimi, a szczególną uwagę poświęci się wykrywaniu prędkości, przydatności pojazdów do ruchu drogowego, prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu i narkotyków”. – pisze tamtejsza policja w komunikacie związanym z tym zdarzeniem.

Badania dla seniorów?

W Polsce wciąż bardzo często mówi się o tym, że osoby przekraczające 70 lat powinny w regularnie być badane pod kątem możliwości prowadzenia samochodu. Jeżeli nie spełniają odpowiednich kryteriów, wówczas taka przesłanka mogłaby być powodem do tego, aby dana jednostka odebrała prawo jazdy. Wciąż jednak pod tym względem jest więcej kontrowersji niż ustaleń.

Zapewne w dużej mierze wynika to z tego, że policyjne statystyki mówią jedno – takie osoby nie są największym niebezpieczeństwem na drogach. Gdyby tak było wówczas bardzo szybko wprowadzono by tego typu przepisy, aby chroń innych obywatelami przed niebezpiecznymi seniorami za kierownicą

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News