8 nowości od Google Maps! Zaskakujące zmiany dla kierowców i nowoczesne rozwiązania

8 nowości od Google Maps! Zaskakujące zmiany dla kierowców i nowoczesne rozwiązania

Podaj dalej

Na takie wiadomości czekali kierowcy, którzy na co dzień korzystają z Google Maps. Firma poinformowała właśnie o zmianach, jakie będą wprowadzone w popularnej nawigacji samochodowej – i nie tylko. W końcu coraz częściej sięgamy po tę aplikację nie tylko, gdy siedzimy w samochodzie. I to jest właśnie jej ogromny atut.

Google Maps z nowościami

google maps nawigacja

Rozwój aplikacji jest niemal nieustanny i praktycznie co kilka tygodni wprowadzane są przeróżne zmiany. Czasem są one bardziej istotne, czasem mniej, ale zawsze służą jednemu – łatwości w szeroko rozumianym przemieszczaniu się i funkcjonowaniu. Nowe funkcje to jednak nie byle co, a prawdziwe hity!

Nie wszystkie funkcje pojawią się od razu w Polsce, ale jak to często bywa w Google Maps jest to kwestią niedługiego okresu czas. Dlatego też warto się z nimi zaznajomić i być przygotowanym, kiedy będą już do wyboru z ekranu naszego telefonu.

Jedną z ciekawszych rzeczy będzie możliwość korzystania z nawigacji m.in. – w galeriach handlowych, lotniskach czy stacjach metra. Kierowcy z kolei dowiedzą się jadąc samochodem, gdzie znajduje się strefa czystego transportu w danym mieście. Aplikacja poinformuje jak ją ominąć bądź, gdzie się przed niązatrzymać.

google maps telefon

Wiele zmian

Z Google Maps będzie można zamawiać i odbierać posiłki z restauracji, ale jak na razie ta funkcja będzie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Podróżując dowiemy się także jaki jest obecnie stan powietrza w danym mieście, co na pewno jest czymś bardzo ciekawym.

Google zaczyna popularyzację oglądania w zbliżeniu budynków w trybie 3D, co ma pozwolić jeszcze łatwiej się odnaleźć. Hitem jednak wydaje się możliwość poznania trasy, która… pozwoli nam zaoszczędzić jak najwięcej paliwa! Aplikacja wyznaczy drogę, którą najlepiej jechać do celu i gdzie emisja Co2 będzie najmniejsza.

nawigacja google maps

Ciekawie zapowiada się także możliwość informowania o nadchodzącym połączeniu. Będziemy musieli odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy przygotowani na odbiór. Na koniec dowiemy się jaka pogoda jest w danym mieście np. w tym do którego właśnie się wybieramy.

Zmiany wydają się w wielu punktach po prostu rewelacyjne. Z nieciepliwością każdy użytkownik będzie oczekiwał aż aplikacja wywoła aktualizację. No i też kiedy niektóre nowości trafią w końcu do Polski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News