50 tysięcy złotych dotacji na samochód dla Polaków! Niektórzy wciąż mogą myśleć, że to żart

50 tysięcy złotych dotacji na samochód dla Polaków! Niektórzy wciąż mogą myśleć, że to żart

kia samochod dotacja

Podaj dalej

Kupując samochód można obecnie naprawdę sporo zaoszczędzić. Kwota w wysokości 50 tysięcy złotych niewątpliwie działa mocno na wyobraźnie, bowiem za taką sumę można kupić tak naprawdę kolejny dobry pojazd. A taką sumę można właśnie zaoszczędzić korzystając z dwóch dotacji i decydując się na auto elektryczne, jakie oferuje KIA. A w zasadzie na jedno z dwóch jakie są w ofercie.

Samochód tańszy o 50 tysięcy złotych

samochod kia soul

KIA postanowiła wesprzeć klientów, którzy chcą kupić samochód elektryczny, ale jeszcze się wahają – donosi dziennik.pl. Propozycja niewątpliwie jest niezwykle ciekawa, bowiem z dotacją rządową łączna suma wynosi aż 50 tysięcy złotych. Program #GoElectric dotyczy dwóch modeli e-Soul i e-Niro z 2021 roku. Żeby jednak sięgnąć po taką sumę, trzeba spełnić kilka warunków, które nie dla wszystkich są jednak możliwe do spełnienia.

Kupując nowy samochód mamy możliwość odsprzedaży starego. Tutaj kwota w wysokości 7700 zł jest przyznana za odkup używanego auta z silnikiem spalinowym. Pojazd musi być ubezpieczony i po przeglądzie, a my musimy być jego właścicielami minimum pół roku. Kolejna obniżka to suma 1775 zł i jest przyznawana za zakupu ładowarki Kia Charge Home. Wychodzi połowę taniej niż cena właściwa, a urządzenie ładuje pojazd pięć razy szybciej.

Inny bonus jest przyznawany jest za przynależność do programu Kia Eco Drivers. Tutaj suma wynosi do 13 800 zł przy zakupie e-Niro oraz 13 400 zł za model e-Soul. Czego dotyczy taki upust dokładnie? Faktu, że posiadamy instalację fotowoltaiczną w swoim domu. W sumie wychodzi 23 275 zł. Do tego należy doliczyć kwotę z rządowego programu 18 750 zł lub nawet 27 tys. zł dla posiadaczy karty dużej rodziny. W sumie wychodzi około 50 tysięcy złotych.

kia niro samochod

Samochód elektryczny w dobrej cenie

Jeżeli od ceny właściwej odejmiemy kwotę łącznej dotacji niewątpliwie robi się oferta, która działa na wyobraźnie. Mimo wszystko, żeby liczyć na kwotę 50 tysięcy złotych trzeba spełnić szereg wymogów. Oczywiście kwota może być odpowiednio mniejsza w przypadku, jeżeli nie jesteśmy w stanie spełnić jakiegoś warunku. KIA nie poraz pierwszy wychodzi z własnymi programami, które mają na celu zachęcić do tego, aby skusić klientów i zainteresować swoimi modelami.

kia logo car

Przeczytaj również