31 grudnia najlepszy dzień na mandat? Na pewno ostatni tak wyjątkowy i historyczny dla kierowców

31 grudnia najlepszy dzień na mandat? Na pewno ostatni tak wyjątkowy i historyczny dla kierowców

mandat kierowcy

Podaj dalej

Nigdy nie ma dobrej pory na to, aby otrzymać mandat. Gdyby jednak spojrzeć prawdzie w oczy, ze względów finansowych lepiej otrzymać go 31 grudnia niż od 1 stycznia. Trzeba pamiętać jednak, że w żaden sposób nie ma tutaj mowy o narażaniu czyjegoś zdrowia, czy życia, bądź stwarzaniu jakiegokolwiek potencjalnego zagrożenia na drodze.

Ostatni dzień można otrzymać stary mandat

mandaty nowe stawki

Paradoksalnie w nadchodzących godzinach lepiej będzie otrzymać mandat jadąc na Sylwestra, niż z niego wracać. Różnica w kwocie i problemach może być znacznie większa. Już za samo przekroczenie prędkości o 30 km/h będzie można otrzymać od północy 1 stycznia 800 złotych. Do tego zarzucimy na siebie dodatkowo dwuletni ”ban”. Kolejny taki wybryk będzie kosztował już dwukrotnie więcej.

Ale to nie wszystko! Do tej kwoty trzeba będzie doliczyć jeszcze dodatkowe pieniądze, jakie przyjdzie nam zapłacić za ubezpieczenie OC. Będzie bowiem ono wyższe przy następnym wykupowaniu polisy na samochód. Można zatem powiedzieć, że w rzeczywistości mandat będzie wyższy, tylko opłacimy go później i w innej formie.

A tak naprawdę o ile będzie on de facto wyższy dowiemy się z czasem. A może być naprawdę znacznie wyższy, jeżeli za dane wykroczenie bądź ich większą ilość nazbiera się komuś punktów karnych. Bo to właśnie od nich tak naprawdę będzie zależało o ile więcej dany kierowca zapłaci wyższą składkę. To będzie duży cios w finanse wielu osób. Zwłaszcza tych mniej zamożnych, a posiadających samochód.

kierowcy zapłacą mandat

Będzie bezpieczniej, to pewne

Nie ma wątpliwości, że tak mocne zaostrzenie kar wpłynie na poziom bezpieczeństwa w Polsce. Najprawdopodobniej nie nastąpi to od razu z pierwszym dniem nowego roku, ale z każdym kolejnym. Ludzie będą musieli sobie uświadomić, jak wielki wydatek na nich czeka i jak duże problemy z tego tytułu mogą mieć.

Dopiero po usłyszeniu kilku historii, zrozumieniu, że nie warto szybko jeździć, a warto patrzeć na znaki i przestrzegać przepisów, nauczą się jeździć bezpieczniej. Z ciekawością za rok o tej porze wszyscy będą przyglądać się statystyką zdarzeń na drodze.

policja mandat kontrola

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News