3 lutego nie zamówimy jedzenia do domu czy pracy. Dostawa? To może być początek końca żywienia się w tego typu sposób

3 lutego nie zamówimy jedzenia do domu czy pracy. Dostawa? To może być początek końca żywienia się w tego typu sposób

kurier jedzenia pyszne

Podaj dalej

Duże problemy czekają osoby, które są przyzwyczajone do zamawiania jedzenia. Już za kilka dni takie udogodnienie będzie dla nich mocno ograniczone, bowiem w jednej z największych firm w Polsce specjalizujących się w tej branży szykuje się strajk. W wielu miastach naszego kraju trzeba będzie być przygotowanym na duże utrudnienia pod tym względem.

Jedzenia nie zabraknie, ale kurierów tak

mcdonald mcdonald's jedzenie za darmo burger kanapka
fot. pixabay

Jak donosi Money.pl w dniu 3 lutego w takich miastach jak m.in. w Krakowie, Poznaniu, Gdyni, Bydgoszczy czy Warszawie, ma dojść do protestu kurierów. Ci nie zamierzają tego nie stawić się w pracy, a więc tym samym nie będą dostarczali zamawianego jedzenia przez klientów. Firma nie spełniła postulatów pracowników, a ci chcą pokazać, że bez nich ciężko firmie będzie realizować założenia.

„Po rozmowach ze związkiem zawodowym (OPZZ Konfederacja Pracy) w styczniu firma nie zadeklarowała jasno woli realizacji postulatów pracowników – m.in. przywrócenia dodatków stażowych odebranych kurierom jesienią zeszłego roku. Zamiast tego przedstawiciele strony pracodawcy Pyszne.pl obiecali, że przeliczą budżet w zakresie wynagrodzeń i do końca stycznia wrócą do niezadowolonych z zarobków pracowników” – przekazało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

Mija drugi miesiąc i pracownicy nie zostali o niczym poinformowani, w kontekście porozumienia. Ich zdaniem taki okres był wystarczający, aby zająć odpowiednie stanowisko. Dlatego też zdecydowano się, że 3 lutego nie będą dostarczane posiłki, bowiem pracownicy nie stawią się w pracy. Kurierzy w taki sposób chcą zaprotestować.

mcdonald mcdonald's jedzenie za darmo burger kanapka
fot. pixabay

Polacy coraz chętniej korzystają z takich usług

Moda na aplikacje z możliwością zamawiania posiłków rośnie. Polacy coraz chętniej zamiast wybrać się do lokalu wolą, aby lokal ”wybrał się do nich”. Dlatego też rola kurierów jest tutaj kluczowa, aby taka relacja z klientem mogła funkcjonować. Bez nich dostarczanie zamówionego jedzenia byłoby po prostu niemożliwe.

Polacy zapewne bacznie będą przyglądać się tej sprawie. Nie ma co się oszukiwać, ale dla sporej grupy będzie to niezwykle istotne, bowiem nie każdy ma czas codziennie przyrządzić samemu posiłek. Znacznie łatwiej jest go zamówić w atrakcyjnej cenie czy w promocji i oczekiwać, aż kurier zapuka do drzwi.

Za jedzenie McDonalda w aucie na parkingu można dostać mandat
fot. freepik.com – ryazancevaolga1406

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News