28 listopada za diesel i benzynę zapłacimy rekordowo tanio! Niespodziewane duże obniżki na stacjach paliw

28 listopada za diesel i benzynę zapłacimy rekordowo tanio! Niespodziewane duże obniżki na stacjach paliw

diesel benzyna rekord

Podaj dalej

A jednak to nie koniec obniżek za diesel i benzynę! Lada dziś dotkną kierowców znów znacznie niższe ceny paliw na stacjach. Będzie to efektem bardzo dużego spadku wartości ropy, który znajduje się już na poziomie poniżej 85 dolarów i dalej tanieje. W dodatku również polska złotówka umacnia się na tle dolara. Ile zatem zapłacimy za tankowanie?

Będą niższe ceny za diesel i benzynę

diesel benzyna lpg
fot. freepik

W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się, że tankowanie na stacjach paliw będzie znacznie tańsze niż teraz. Zapowiadało się już, że większych obniżek nie zobaczymy, a jednak te będą. To za sprawą ogromnych niepokojów na rynku, co doprowadza do bardzo dużych spadków wartości ropy.

Już w najbliższym tygodniu powinniśmy zobaczyć tego efekty w cenach paliw, a możliwe, iż nawet nieco wcześniej. Pierwsze efekty tego widać już nawet teraz w cenach hurtowych, które osiągnęły najniższy poziom od wielu tygodni. Nie jest to jednak jeszcze na tyle duża obniżka, która może pokazać realny przeskok tego, co nadchodzi.

Diesel i benzyna potaniały, bowiem o trzy grosze, odkuwając się tym samym po ostatniej groszowej podwyżce. Coraz bliżej jesteśmy zatem wartości o których już pisaliśmy – olej napędowy za 6,99 zł/l, a 95-tka za 5,99 zł/l. Ceny hurtowe zbliżają się do poziomów, które gwarantują takie ceny. Pytanie tylko, czy same stacje paliw będą chciały zejść do takich wartości. Jak na razie dość skrupulatnie trzymają wyższe marże. I tak robią również te ”najtańsze” stacje paliw.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Ostatnia okazja tanio zatankować?

Najbliższe dni to na pewno piękna data na historii tankowania, która będzie długo wspominana. Paliwa w takich cenach jakie są i jakie jeszcze będą, nie doświadczymy już na bardzo wiele długich miesięcy. To za sprawą m.in. podniesienia podatków m.in. na diesel i benzynę, ale także kwestii związanych z ropą. Embargo i dostępność surowca mocno ma odbić się na całym świecie.

Dobrą okazję mają kierowcy jeżdżący na LPG, aby ”zmagazynować” sobie w baku benzynę. Zatankowanie w tak dobrej cenie do pełna to okazja, jaka się szybko nie przytrafi. A wiadomo, że benzyna jest również do tego, aby jeździć autem z instalacją gazową. Warto zatem skorzystać z takiej promocji i uzupełnić braki przed zimą i wzrostem cen.

diesel benzyna tankowanie
fot freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News