250 złotych miesięcznego dodatku na rachunek za prąd. Można już składać wniosek o należne pieniądze od rządu

Jest dodatek po który można sięgnąć i który pozwoli zapłacić wyższy rachunek za prąd! Aż 250 złotych można otrzymać każdego miesiąca na opłatę jednego z najwyższych miesięcznych rachunków. To pieniądze obok których nie można przejść obojętnie i nic dziwnego, że zainteresowanie takim świadczeniem rośnie. Żeby jednak je otrzymać trzeba spełniać kilka warunków, ale dla takiej stawki warto poświęcić chwilę na formalności.

klimat polityka klimatyczna
Podaj dalej

Pieniądze na rachunek za prąd

energia elektryczna prąd limit zużycie rząd dodatek
fot. freepik

Cena za prąd jest jedną z najbardziej dokuczliwych kwot wśród wszystkich rachunków. Tym bardziej, że tutaj tak naprawdę wciąż może być tylko i wyłącznie gorzej. Nieustannie wisi nad nami widmo tego, że lada moment możemy płacić bardzo wysoki rachunek miesiąc w miesiąc. Mówi się, że wzrost od tego co mamy obecnie może sięgnąć nawet 70 procent. To niemalże doprowadziłoby do sytuacji, że będziemy płacić niemal dwa razy tyle co teraz.

Dokładne informacje na ten temat zapewne poznamy po wyborach, gdy już zostanie wybrany rząd. Na razie jednak warto zainteresować się dodatkiem, który sprawi, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych da nam pieniądze na opłatę. Jest to kwota w wysokości 255 złotych, a więc spokojnie na pewno wystarczy na to, aby opłacić rachunek, a i jeszcze zostanie. Kto może ubiegać się o pieniądze?

  • kombatanci i inne osoby uprawnione
  • byli żołnierze zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnieni w kopalniach węgla, kamieniołomach oraz zakładach pozyskiwania rud uranowych i batalionach budowlanych
  • wdowy lub wdowcy po kombatantach i innych osobach uprawnionych
  • wdowy po żołnierzach przymusowo zatrudnianych, pobierających emeryturę lub rentę
energia elektryczna prąd limit zużycie rząd dodatek
fot. freepik

Pieniądze trafią na konto

W tym przypadku mowa o realnych pieniądzach, które każdego miesiąca trafiają na konto. To z nich można przeznaczyć pieniądze na opłatę za rachunek za energię, a jeżeli zostanie coś grosza to także na pozostałe opłaty. Co najważniejsze – nie trzeba się z tych pieniędzy rozliczać, a więc w teorii mogą zostać przeznaczone na każdy cel.

Mimo wszystko dla osób starszych to jednak rachunki stanowią największe opłaty w miesiącu. Tym bardziej, że w ostatnich latach poszły one dość wyraźnie w górę, a emeryci czy renciści nie otrzymali aż takich podwyżek, aby móc to zrównać, czy nawet zyskać. Tym bardziej warto zainteresować się tego typu dodatkiem, a także innymi jakie oferuje ZUS.

 

Przeczytaj również