23 sierpnia kolejna podwyżka za diesel. Kierowcy przypomną sobie horror płacenia dużych pieniędzy na stacjach

23 sierpnia kolejna podwyżka za diesel. Kierowcy przypomną sobie horror płacenia dużych pieniędzy na stacjach

paliwo paliwa benzyna diesel brak

Podaj dalej

Kierowcy tankujący diesel znów mogą drżeć o swoje finanse, bowiem to co wyprawia ostatnio to paliwo może przerazić. Od niemal dwóch tygodni mamy cały czas do czynienia z podwyżkami, które co bardziej dotykają nasze portfele. Jeszcze nie tak dawno paliwo to w hurcie kosztowało 6,44 zł/l, a lada dzień może być to już nawet 7 złotych!

Niepokojąca cena za diesel

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Po weekendowej przerwie zaktualizowano średnie ceny paliw na stacjach w hurcie. Diesel niestety dalej drożeje – wyceniany jest na 6,88 zł/l, co daje cenę na stacjach paliw 7,43 zł/l bez marży. Czyli widok ceny 7,50 zł/l w niektórych miejscach w kraju nie powinien nikogo zdziwić. Choć podnoszenie cen paliw na szczęście idzie dość topornie większości stacją paliw.

Benzyna jest tańsza od oleju napędowego już o 87 groszy, co jest jedną z największych różnic w ostatnim czasie. Przez cały sierpień niemalże 95-tka utrzymuje się na identycznym poziomie, a takiej stabilności nie miała od dawien dawna. Kierowcy z silnikiem wysokoprężnym mogą żałować, że ich paliwo nie potrafi zachować takiej stabilności.

Niestety perspektywy nie są dobre na kolejne dni. Raz, że ropa zbliża się coraz wyraźniej w tym tygodniu do kwoty 100 dolarów. Z drugiej strony dolar jest rekordowo drogi bądź inaczej – polska złotówka jest bardzo słaba. Dolar wyceniany jest aż na 4,80 złotych! Jeszcze nieco ponad tydzień temu wyceniany był na 4,54 złotych.

benzyna diesel ceny paliw paliwo obniżka podwyżka
fot. freepik.com – MrDm

Zbliżają się większe podwyżki paliw

Kierowcy muszą być przygotowani na to, że wrzesień może być rozczarowujący pod względem cen paliw. Pokazuje to już diesel, a lada moment w górę powinna pójść benzyna. Wakacje choć miały być najdroższe, to może okazać się, iż były jednymi z tańszych miesięcy w roku. Na pewno jedno jest pewne – skoki ceny czy to w dół, a bardziej w górę kierowców nie ominą.

Po weekendzie takie ceny paliw. Diesel, benzyna, LPG
fot. freepik.com – masaniko

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News