22 września zapłacimy najmniej za diesel, benzynę i LPG w tym roku. Cena za paliwo zaskoczy największych krytyków

22 września zapłacimy najmniej za diesel, benzynę i LPG w tym roku. Cena za paliwo zaskoczy największych krytyków

diesel paliwo cena benzyna

Podaj dalej

Przygotujmy się na tanie tankowanie i to już przed weekendem! Diesel, benzyna i LPG na koniec września będą dostępne w bardzo korzystnych cenach, względem tego ile trzeba było płacić za nie wcześniej. To efekt nieustannie spadających cen hurtowych, które zaczynają osiągać rekordowe poziomy względem ostatnich czasów.

Diesel notuje duże spadki

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Najbardziej w oczy rzuca się obniżka za diesel, który od dłuższego czasu tanieje praktycznie z dnia na dzień. Niemalże w miesiąc płacimy za to paliwo mniej już o złotówkę! To pokazuje jak dynamicznie spada cena za olej napędowy, który od dłuższego czasu jest najdroższym paliwem w kraju. Różnica do benzyny jednak maleje w oczach.

Obecnie diesel wyceniany jest w cenie hurtowej na 6,39 zł/l, po tym jak zanotowano kolejny znaczący spadek. Ta kwota pozwala już tankować poniżej 7 złotych na stacjach paliw, a w zasadzie z podatkiem VAT jest to cena 6,90 zł/l, bez marży. Tak tanio olej napędowy nie był wyceniany od wielu miesięcy, a to na pewno nie jest jeszcze ostatnie słowo.

Benzyna natomiast obecnie wyceniana jest na 5,67 zł/l, co daje kwotę 6,12 zł/l z podatkiem. Jest bardzo blisko tego, aby w cenie naturalnej tankować to paliwo poniżej kwoty 6 złotych za litr. Kto wie czy w kolejnym tygodniu taka niespodzianka pewnego dnia nie zastanie kierowców, kiedy będą przejeżdżali obok stacji paliw. LPG jak na razie pozostaje w swojej cenie po ostatnich spadach.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Warto tankować

Paliwo tanieje i dobry sygnał dla kierowców, którzy mogą zaoszczędzić. Najwięcej teraz zaoszczędzą jednak ci, którzy tankują diesel, bowiem to w przypadku pojazdów z tym silnikiem spadki są największe. Benzyna i LPG od ponad miesiąca są dość stabilne i pomimo spadków cen, są one nieznaczne. Cieszyć może jednak to, że tendencja wciąż pozostaje spadkowa.

benzyna diesel paliwa paliwo brak stacje
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News