22 września możesz zapomnieć o tankowaniu paliwa. Benzyna, diesel, LPG czy prąd będą całkowicie za darmo

22 września możesz zapomnieć o tankowaniu paliwa. Benzyna, diesel, LPG czy prąd będą całkowicie za darmo

paliwo diesel stacja

Podaj dalej

To jedyny dzień w roku kiedy to benzyna, diesel, LPG czy prąd są całkowicie za darmo. I choć trudno w to uwierzyć to faktycznie tak jest! 22 września to wyjątkowy dzień dla kierowców i podróżujących, bowiem tego dnia można przemieszczać się praktycznie po całym kraju całkowicie bez wydania przysłowiowej złotówki. Przed nami Europejski Dzień bez Samochodu.

Tego dnia nie tankuje benzyny, diesel czy LPG. Masz go za darmo!

Założenie tego dnia jest bardzo proste – jak największa ilość kierowców powinna pozostawić samochód pod domem. Zamiast tego wszyscy powinniśmy wybrać zupełnie inny środek transportu. A te na co dzień płatne mają być całkowicie darmowe. Autobusy, tramwaje, a nawet także i pociągu przygotowały dla swoich podróżnych wyjątkową ofertę. Dzięki niej zaoszczędzić będą mogli realnie swoje pieniądze.

Bardzo wiele firm oferujące transport publiczny przyłącza się tego dnia do akcji. Zwłaszcza, że ma ona bardzo ważne przesłanie. Pokazuje bowiem, że naprawdę nie trzeba używać prywatnego samochodu do przemieszczania się. Zdecydowanie lepiej zdecydować się jechać do pracy np. autobusem, co znacząco ograniczy ruch w mieście.

I to są naprawdę bardzo realne liczby. Załóżmy, że autobusem podróżuje 60 osób, a zamiast tego, każdy z nich wsiada do auta i dojeżdża do pracy. Większy ruch, więcej miejsc postojowych zajętych i większy wydatek. Dlatego tak ważne jest to, że jeżeli jest tylko taka możliwość, to warto pomyśleć o tym, aby przesiąść się na transport publiczny. Biorąc pod uwagę po ile obecnie płacimy za diesel, benzynę czy LPG na stacjach, mówimy tutaj o naprawdę dużych oszczędnościach.

Komunikacja miejska bez opłat

Warto dzisiaj sprawdzić czy komunikacja miejska w waszym miejscu zamieszkania także przyłączyła się do akcji. Jeżeli tak to możecie być spokojni, że mandat tego dnia za brak biletu was nie dotyczy. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre spółki wymagają posiadania ze sobą dowodu rejestracyjnego. Ma to być dowód na to, że faktycznie posiadamy auto i pozostawiliśmy je pod domem.

Tego dnia jednak kontrole praktycznie się nie odbywają, bo i nie ma takiej potrzeby. Skoro hasło przewodnie głosi, że podróżowanie ma być za darmo, to nie potrzeba dodatkowo nikogo stresować. I miejmy nadzieję, że z takiego założenia wyjdą wszyscy przewoźnicy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News