20 stycznia lepiej już zacząć tankować diesel i benzynę. W weekend kierowcy mogą już nie zdążyć

20 stycznia lepiej już zacząć tankować diesel i benzynę. W weekend kierowcy mogą już nie zdążyć

ceny paliw paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Piątek będzie dniem w którym można spodziewać się, że diesel oraz benzyna będą znacznie szybciej ubywać ze stacji paliw. Kierowcy bowiem przed weekendem powinni tankować już paliwo, uzupełniając bak do pełna. To z racji tego, że w weekend spodziewane są wzrosty cen, dlatego też nie ma co zwlekać z tym, aby już teraz nawet pomyśleć o tankowaniu.

Diesel i benzyna. Lepiej zatankować do piątku?

diesel benzyna paliwo ceny paliw paliwa
fot. freepik.com – BillionPhotos

Jak na razie ceny paliw wciąż pozostają dość stabilne, jeżeli chodzi o stacje paliw w całej Polsce. Oczywiście jak zawsze są województwa tańsze i droższe, ale tam gdzie się mieszka nie powinno się zauważyć większych zmian. Choć jak podają niektóre źródła różnica w cenie wynosi nawet ponad 50 groszy między najtańszą stacją paliw, a najdroższą.

Niebawem będzie trzeci tydzień miesiąca stycznia, a kierowcy wciąż mogą dość spokojnie spoglądać na pylony. Tak naprawdę już od wielu tygodni cena za diesel i benzynę pozostaje niemal niezmienna. Tak długiej stabilności nie było od bardzo wielu miesięcy, co na pewno jest dużym zaskoczeniem. To jednak musi się niebawem skończyć, a ceny zaczną rosnąć.

Kierowcy powinni stosować starą sprawdzoną zasadę. Mianowicie im zatankują wcześniej, tym mogą liczyć na to, że uda im się zaoszczędzić więcej pieniędzy. W najbliższym czasie można bowiem spodziewać się, że ten piękny sen ze stabilnością się zakończy i coraz więcej przyjdzie płacić za tankowanie. Zwłaszcza w przypadku oleju napędowego, który dość szybko może kosztować ponad 8 złotych.

Od 9 listopada zmiany cen za diesel, benzynę i LPG
fot. freepik.com – lucigerma

Luty przełomowym miesiącem dla kierowców

Styczeń dla tankujących diesel i benzynę może nie być aż tak szokujący, jak szokujący będzie luty. To właśnie w kolejnym miesiącu ceny paliw mają być znacznie bardziej odczuwalne dla kierowców. To wszystko przez embargo na rosyjską ropę, które wchodzi w życie w pierwszym tygodniu kolejnego miesiąca. I o ile nie będzie ot odczuwalne od razu, to po kilku dniach, tygodniach już tak.

Są również spekulacje, że rosnąca cena ropy będzie wzrastać w najbliższych dniach. To wszystko już przed embargo, które wejdzie w życie 5 lutego. Od tego dnia kraje Unii Europejskiej nie będą mogły sprowadzać surowca do siebie i będą musiały zaopatrywać się w produkt w innych krajach. A te mogą sporo zyskać patrząc na zapotrzebowanie i chęć zapewnienia stabilności.

Diesel, benzyna, LPG bez marży
fot. freepik.com – maxlupascu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News