20-kilometrowy pościg. Policja musiała postawić blokadę, aby zatrzymać szaleńca

20-kilometrowy pościg. Policja musiała postawić blokadę, aby zatrzymać szaleńca

Podaj dalej

Odetchnąć z głęboką ulgą mogli policjanci, którzy przez około 20 kilometrów ścigali uciekającego przed nimi kierowcę. Pościg zakończył się powodzeniem, a co najważniejsze w tym wszystkim – żadna postronna osoba nie ucierpiała. A przez tak długi odcinek drogi okazji ku temu było wiele, co widać na nagraniu.

policja poscig

43-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, a następnie nie reagował na sygnały świetlne, ani też dźwiękowe. Rozpoczął się zatem za kierowcą pościg, który ciężko było przerwać. Kierowca Forda raz po raz łamał przepisy ruchu drogowego m.in. wyprzedzał w miejscach niedozwolonych i na przejściach dla pieszych i zajeżdżał drogę prawidłowo jadącym pojazdom.

Na wjeździe do Kalisz postanowiono ustawić blokadę policyjną i dopiero dzięki niej, udało się zatrzymać kierowcę. Mężczyzna był trzeźwy i nie wiadomo co było powodem takiego zachowania. O całym zdarzeniu została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, która zdecyduje o dalszych czynnościach w tej sprawie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

poscig wideo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News