1 września duże zmiany na stacjach paliw. Na co muszą być przygotowani kierowcy, tankując diesel, benzynę i LPG

1 września duże zmiany na stacjach paliw. Na co muszą być przygotowani kierowcy, tankując diesel, benzynę i LPG

1 września duże zmiany na stacjach paliw. Na co muszą być przygotowani kierowcy, tankując diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Rozpoczął się wrzesień, a wraz z tym miesiącem czas na kolejne zmiany jeżeli chodzi o diesel, benzyną i LPG na stacjach paliw. Ostatni miesiąc trzeciego kwartału w roku przywitał nas obniżkami cen paliw. To na pewno dobry sygnał przed tym tym trudnym okresem, jeżeli chodzi o finanse dla wszystkich Polaków. Inflacja niestety nie odpuszcza i rośnie z każdym miesiącem.

Diesel, benzyna i LPG na 1 wrzesień

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Początek roku szkolnego przywitał rodziców kolejną obniżką na stacjach. Diesel po serii większych podwyżek, w ciągu kilku dni potaniał już o 14 groszy. Jego obecna średnia cena w hurcie to już 7,04 zł/l, a więc wyceniany z podatkiem jest na 7,60 zł/l. Wciąż daleko do lepszych cen oleju napędowego. Żeby cena spadła poniżej 7 złotych, w hurcie paliwo musiałoby stanieć do poziomu poniżej 6,45 zł/.

Znacznie lepiej ma się benzyna, która utrzymuje się poniżej 6 złotych kolejny dzień z rzędu. Cena 5,94 zł/l jest rekordowo niska od wielu miesięcy i pozwala tankować 95-kę w okolicy około 6,41 zł/l. Niewątpliwie benzyna nie jest już tak dużym obciążeniem finansowym jak była wcześniej. Kierowcy od miesiąca mogą tankować już to paliwo ze znacznie taniej.

W przypadku LPG także jest wiele powodów do radości. Jak już informowaliśmy wcześniej, ceny na wrzesień znów spadły. Kierowcy będą tankowali autogaz o około 5 groszy taniej niż tankowali w sierpniu. Poprawia się niewątpliwie sytuacja na rynku, tylko wciąż największe kłopoty miewa diesel. A to niestety zła informacja dla wszystkich, bowiem to paliwo z którego korzystają firmy transportowe. Ceny produktów i usług nie mają powodów do spadku.

benzyna paliwo stacja
fot. freepik

Na dniach jeszcze taniej

W najbliższych dniach powinniśmy obserwować dalsze spadki cen za diesel i benzynę. Ropa w ostatnich dniach kolejny raz mocno potaniała i w czwartek rano znajduje się na poziomie około 95 dolarów. Kluczowe będzie spotkanie OPEC+, które ma odbyć się 4 września. To na nim ma zapaść decyzja odnośnie wydobycia ilości ropy. Jeżeli zostanie znacząco obniżona, wówczas karta może się odwrócić.

Zbliżająca się jesień to na pewno okres dość stresowy dla kierowców. Zwłaszcza w dobie, gdy słychać o dużych problemach z energią, a popyt na ropę może nie spadać, a wręcz wzrastać. Nic jednak nie da takiej odpowiedzi, jak to co po prostu przyniesie życie. Bo zapowiedzi bardzo często nie sprawdzały się zarówno w jedną stronę, jak i drugą.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News