1 września będzie można łatwo otrzymać mandat. Kierowcy, uważajcie szczególnie w tych miejscach

1 września będzie można łatwo otrzymać mandat. Kierowcy, uważajcie szczególnie w tych miejscach

mandat policja kontrola

Podaj dalej

Mandat to niewątpliwie mało przyjemna rzecz dla kierowców, a 1 września będzie go można bardzo łatwo otrzymać. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Spodziewać się możną również obecności w tych miejscach funkcjonariuszy policji.

Mandat za złe parkowanie i nie tylko

1 września natężenie ruchu w pobliżu szkół czy przedszkoli będzie bardzo duże. Nie trudno będzie zatem o doprowadzenie do kolizji bądź – co gorsza – potrącenie danej osoby. Oczy trzeba mieć do około głowy i zanim wykonamy jakiś manewr, trzeba dobrze się upewnić, iż jest on bezpieczny dla wszystkich. Oczywiście obowiązek ostrożności nie spoczywa wyłącznie na kierowcach, ale także na pieszych.

W pierwszych dniach roku szkolnego policja zawsze z uwagę przygląda się temu, co dzieje się przy placówkach oświatowych. Każde złamanie przepisów ruchu drogowego będzie odpowiednio karane według taryfikatora. Wszystko po to, aby rodzice – i nie tylko – mieli świadomość, że bezpieczeństwo w rejonie szkół czy przedszkoli jest kluczowe.

Warto zatem pamiętać o kilku zasadach, które są niczym alfabet i tabliczka mnożenia. Kierowca nie powinien parkować w miejscach niedozwolonych, należy ustąpić pierwszeństwa, jechać wolno, bowiem nie wiadomo kiedy zza innego auta wybiegnie dziecko. To podstawy, ale stosować się trzeba jak zawsze do wszystkich przepisów. Jedno jest pewne – należy jechać z należytą ostrożnością!

Większe natężenie ruchu

Początek roku szkolnego to jeszcze jedna bardzo istotna rzecz. O porankach zawsze będzie można spodziewać się znacznie większego natężenia ruchu drogowego, niż było to przez ostatnie dwa tygodnie. Rodzice często będą odwozić swoje dzieci do szkół, a kursy autobusów w wielu miastach będą bardziej natężone.

Warto również pamiętać o tym, że zwiększy się ruch pieszy,  a więc częstotliwość ustępowania na przejściach. Tutaj nie warto się śpieszyć – raz, że może to doprowadzić do tragedii, a dwa, iż za rogiem może czaić się policja. Wedle przepisów, które już weszły w życie może nas ukarać za nieustąpienie pierwszeństwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News