1 stycznia wchodzą ogromne zmiany w przepisach i nowy standard. Jazda na nartach, jak jazda samochodem

Co łączy jazda na nartach z jazdą samochodem? Okazuje się, że wiele, a będzie jeszcze więcej. Od teraz nie tylko będzie można zostać ukaranym za jazdę pod wpływem alkoholu czy niedozwolonych środków. Będzie można również zapłacić za brak ubezpieczenia, które we Włoszech staje się obowiązkiem dla wszystkich. Wiadomo już, że kontroli nie będzie brakowało.

samochodem narty zima
Podaj dalej

Samochodem na narty z podwójnym ubezpieczeniem

Nowe przepisy wchodzące wraz z nowym rokiem będą tyczyły się wszystkich. Zarówno miejscowi, jak i turyści będą zobowiązani do tego, aby posiadać niezbędne ubezpieczenie. Jego brak będzie oznaczał mandat od 100 do 150 euro. Do tego wszyscy niepełnoletni narciarze obowiązkowo będą musieli jeździć na stoku w kasku.

Samo ubezpieczanie nie będzie drogie i będzie łatwo dostępne. Planując podróż samochodem do Włoch na narty nie trzeba się obawiać trudności z tym związanych. Polisę będzie można zakupić nawet na stoku i będzie ona dostępna w różnych wariantach. Dostępna będzie opcja na jeden dzień, cały pobyt, czy nawet i cały sezon.

Cena za jeden dzień ma wynieść 2,5 euro, z kolei na cały sezon 46 euro. Wprowadzana zmiana ma zapewnić zabezpieczenie finansowe dla osób, które zarówno przyczyniły się do wypadku na stoku, jak i w nim ucierpiały. A jak wiadomo do takich zdarzeń dochodzi podobnie jak na drogach. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na taki krok.

Inne kraje wezmą przykład

Jak widać jazda samochodem i jazda na nartach to dwie rzeczy, które bardzo wiele łączy. Chodzi oczywiście o kwestie prawne, bowiem wszystko zmierza w tym samym kierunku. Można dostać mandat za jazdę po pijanemu, a i też trzeba posiadać ubezpieczenie. Przykładów bliskich sobie można by wymienić jeszcze kilka.

Pozostaje tylko czekać aż inne kraje, w tym Polska, wprowadzi podobne przepisy. Niewątpliwie są one korzystne dla każdej ze stron, bowiem można czuć pewne zabezpieczenie. Nie zmienia to faktu, że i tak trzeba zachować należytą ostrożność.

 

 

Przeczytaj również