1 lipca nowy dodatek zacznie trafiać na konta. Można już składać pieniądze o należne 300 złotych co miesiąc

1 lipca nowy dodatek zacznie trafiać na konta. Można już składać pieniądze o należne 300 złotych co miesiąc

dodatek dla seniorów

Podaj dalej

Już lada moment w życie wchodzi nowy comiesięczny dodatek, który będzie trafiał na konto. Mowa o kwocie 300 złotych, a więc o dość dużym zastrzyku gotówki dla wielu osób. Obok takiej sumy nie można przejść obojętnie, dlatego już wiele osób czeka na to kiedy takie pieniądze otrzyma. A najprawdopodobniej będzie to już na początku wakacji.

Kiedy nowy dodatek będzie wypłacany?

dodatek pieniadze konto
fot. freepik

Rząd przygotowuje się do wypłaty pierwszych świadczeń w wysokości 300 złotych. Już od dłuższego czasu wiadomo, że otrzymają je sołtysi, którzy byli na tym stanowisku dwa lata. Wiadomo już jednak kiedy dodatek będzie wypłacany, a ma to być 1 lipca tego roku. Proces legislacyjny wciąż trwa, ale zbliża się on już ku końcowi.

Świadczenie mogą pobierać osoby, które osiągnęły wiek emerytalny, a do tego przez osiem lat pełniły funkcję sołtysa. Kwota 300 złotych zapewne będzie z roku na rok rosła, bowiem będzie podległa waloryzacji! To bardzo dobra wiadomość, bowiem inflacja czy inne czynniki nie przeszkodzą w tym, aby pieniądz tutaj tracił na wartości.

Sam wniosek jest niezwykle prosty do wypełnienia i nie wymaga od byłego sołtysa zbyt wiele. Wniosek można złożyć m.in. placówce terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Decyzja zostanie podjęta do 60 dni od momentu złożenia pisma. Dodatek będzie wypłacamy już za okres, w którym czeka się na decyzję, a następnie do 15. dnia każdego miesiąca.

dodatek miesieczny wniosek
fot. freepik

Ważne wsparcie dla danej grupy społecznej

Taki dodatek pokazuje, że warto starać się o taką funkcję. Nawet będąc młodą osobą – a młodych sołtysów w Polsce nie brakuje! Zwieńczenie tej społecznej pracy nastąpi bowiem na stare lata, kiedy każdy pieniądz będzie bardzo ważny. Zapewne w wielu miejscowościach rozpocznie się prawdziwa rywalizacja o taką posadę. Choć wcześniej mało kto się pchał na ten stołek.

300 złotych miesięcznie mieć albo nie mieć, dla wielu osób stanowi ważną różnice. Tym bardziej, że patrząc w przyszłość emerytura dla wielu osób nie będzie zbyt wysoka i zapowiada się ogromny kryzys. Świadczy o tym chociażby dzietność w kraju, która nieustannie maleje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News