1 czerwca nowy bon turystyczny. Zaskakująca decyzja rządu w kwestii tego, kto otrzyma pieniądze na wakacje

1 czerwca nowy bon turystyczny. Zaskakująca decyzja rządu w kwestii tego, kto otrzyma pieniądze na wakacje

bon turystyczny czerwiec

Podaj dalej

Słowa Mateusza Morawieckiego zdają się potwierdzać to o czym się mówiło wcześniej. Bon turystyczny ma zostać ogłoszony zaraz na początku czerwca i najprawdopodobniej będzie to 1 czerwca. Tego dnia powinna się odbyć konferencja prasowa z okazji Dnia Dziecka i w trakcie jej trwania cała Polska zostanie poinformowana o wejściu w życie nowego świadczenia. A będzie ono naprawdę nowe, bowiem na zmienionych zasadach.

W czerwcu nowy bon turystyczny

bon turystyczny ministerstwo
fot. freepik

Zapewne nie zdążą opaść emocje po ogłoszeniu zmiany w programie Rodzina 500+, a już rząd poinformuje o kolejnym. Ma to być bon turystyczny, który jest bardzo pożądanym programem przez społeczeństwo. Bo choć miał on być jednorazowy, to jednak rząd ma świadomość tego, jak pozytywnie on działa na społeczeństwo. A skoro tak jest i można na tym zyskać, to dlaczego w to nie brnąć dalej.

Już wcześniej ministerstwo sportu i turystyki poinformowało, że pracuje nad nową formułą bonu turystycznego. Opcji i możliwości miało być kilka, a nad wszystkim miało się pochylić ministerstwo finansów. Tak naprawdę jednak ostateczne słowo mają najwyżej postawione osoby w rządzie. Po zapoznaniu się z treścią same wskazały już kierunek, w którym będzie podążał nowy program.

Jako, że padła deklaracja i obietnica, że bon turystyczny będzie obowiązywał od tego roku, rząd już nie ma czasu na zwłokę. 1 czerwiec wydaje się idealnym terminem na to, aby ogłosić decyzję. W dodatku trzeba pamiętać, że w czerwcu rząd musi taki bon turystyczny jeszcze przegłosować w Sejmie, aby wszedł on w życie prawnie. Premier podkreślał, że muszą odbyć się odpowiednie prace legislacyjne.

bon turystyczny spieniezenie
fot. freepik

Ile pieniędzy i kto je otrzyma?

Najważniejsza kwestia wciąż pozostaje taka – jaka suma pieniędzy zostanie przeznaczona na ten cel i jak zostaną podzielone pieniądze? Coraz głośniej mówi się o tym, że rząd bon turystyczny przeznaczy nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także dla osób starszych. W ten sposób będzie chciał pokazać, że w Polsce sytuacja finansowa jest doskonała i kraj stać na takie ”prezenty”.

Warto wspomnieć, że swego czasu seniorzy mieli dużo pretensji, iż są pomijani w tego typu programach. A też chcieliby móc otrzymać środki na jakiś wyjazd. Jako, że starsza grupa osób to największy elektorat rządu, to ten ma zamiary się do nich uśmiechnąć tuż przed wyborami. Czy jednak tak będzie? Przekonamy się o tym już za kilkanaście dni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News