Pozytywny finał sezonu zespołu GT3 Poland

Pozytywny finał sezonu zespołu GT3 Poland

Podaj dalej

Andrzej Lewandowski i Teodor Myszkowski kończą sezon 2016 w świetnym stylu, mijając linię mety światowego finału Lamborghini Blancpain Super Trofeo na piątym miejscu. Duet GT3 Poland po starcie z 12. pola zdołał wyprzedzić na mokrej nawierzchni aż siedmiu rywali, kończąc sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji.

fot. GT3 Poland
fot. GT3 Poland

Zwycięzcą „World Final” okazał się Adrian Amstutz, a kolejne miejsca na podium uzupełnili Nouri Shahin i Szota Abchazawa.

Ze względu na intensywne opady deszczu wyścig rozpoczął się za samochodem bezpieczeństwa, który do alei serwisowej zjechał dopiero po czterech okrążenaich. Andrzej Lewandowski, który rozpoczął niedzielne obowiązki polskiego duetu, szybko przedostał się an dziewiąte miejsce, wyprzedzając Jaapa Bartelsa i Jia Ting Lianga. Na tym etapie rywalizacji Lewandowski mógł poszczycić się również najlepszym czasem przejazdu jednego okrążenia.

Bardzo dobrze spisywał się także drugi z zawodników zespołu GT3 Poland, który swoje obowiązki przejął po pit stopie na 11 okrążeniu rywalizacji. Teodor Myszkowski na ostatnim okrążeniu wyprzedził pochodzącego z Indonezji Andrew Haryanto wskakując na piąte miejsce.

Druga z polskich ekip, także reprezentująca barwy GT3 Poland – Rafał Mikrut/Grzegorz Moczulski, ukończyła światowy finał na dwunastym miejscu.

W klasyfikacji dwóch wyścigów włączonych do punktacji Lamborghini World Final Myszkowski i Lewandowski sklasyfikowani zostali na czwartej pozycji.

Chcieliśmy podziękować naszym kibicom za cały sezon wsparcia na europejskich torach w pucharze Lamborghini Blancpaing Super Trofeo. To był wyjątkowy rok – czytamy na stronie Facebookowej zespołu GT3 Poland. – Bez was nei udałoby się osiągnąć takiego wyniku, jaki zapisujemy w kartach w 2016 roku. Bez głównych aktorów, czyli Teodora, Andrzeja, Rafała i Grzegorza, to też nie byłoby możliwe. W końcu motorsport to sport zespołowy. Gratulujemy wyników w 2016 roku!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News