Poznaliśmy najbardziej luksusowy samochód świata

Poznaliśmy najbardziej luksusowy samochód świata

Poznaliśmy najbardziej luksusowy samochód świata

Podaj dalej

Audi A8 otrzymało nagrodę dla najbardziej luksusowego samochodu świata World Luxury Car 2018. Wyróżnienie zostało przyznane podczas Wystawy Motoryzacyjnej w Nowym Jorku.

82 członków jury z 24 państw oceniało nie tylko wygląd pojazdu, komfort pasażerów i bezpieczeństwo, ale również aspekty środowiskowe, osiągi, pozycję rynkową oraz stosunek wydajności do ceny. W finałowej rozgrywce, Audi A8 stawiło czoła dwóm konkurentom. To już dziewiąte zwycięstwo czterech pierścieni w konkursie World Car Awards.

Niniejsza nagroda jest wyróżnieniem nie tylko dla naszego flagowego modelu, ale również dla nas – powiedział Peter Mertens, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju. Nowe Audi A8 jest lokomotywą innowacji w naszej branży. Ze swym innowacyjnym systemem dotykowych ekranów, spójną, szeroko zakrojoną elektryfikacją oraz technicznym przygotowaniem do warunkowej, zautomatyzowanej jazdy, ustanawia nowe standardy inżynierii motoryzacyjnej.

Audi A8 wytwarzane jest w fabryce Audi w Neckarsulm, a na rynku dostępne jest od listopada 2017. Obok wyszukanych materiałów wykończeniowych i najwyższej jakości ręcznego wykonania, model ten poszczycić się może wyposażeniem z najwyższej półki, do którego należą m.in. diodowe reflektory HD Matrix LED ze światłem laserowym Audi, dynamiczny układ czterech kół skrętnych czy pakiet relaksacyjny tylnej kanapy z funkcją masażu stóp.

Tagi: Audi, Audi a8, World Luxury Car 2018,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News