Poznajcie trasy Rajdu Ziemi Głubczyckiej

Poznajcie trasy Rajdu Ziemi Głubczyckiej

19 interakcji

Podaj dalej

Już jutro upływa termin zgłoszeń na Rajd Ziemi Głubczyckiej. Organizator właśnie opublikował onboardy z odcinków, z którymi zawodnicy będą musieli się zmierzyć już w przyszły weekend.

Rywalizacja sportowa na asfaltowych odcinkach specjalnych wytyczonych na południowym zachodzie województwa rozpocznie się w sobotę, 18 maja o 8:33, kiedy to pierwsza z załóg wyruszy na trasę próby Idared o długości 7,24 km.

Drugi odcinek w pętli nosi nazwę Golden i liczy niewiele mniej, bo 7,2 km, a rozpocznie się o 9:16. Oba oesy będą przejeżdżane trzykrotnie, co oznacza, że walka o zwycięstwo rozegra się na łącznym dystansie 43,3 km.

Rajd Ziemi Głubczyckiej to nie tylko zawody zaliczane do kalendarza RSMŚl, lecz także 2. runda GO+Cars Historycznego Pucharu Południa, czyli cyklu powołanego z myślą o załogach, którzy chcą się ścigać historycznymi rajdówkami. Oprócz tego, na trasach wokół Głubczyc będą mogli się sprawdzić zawodnicy bez licencji sportu samochodowego. Z myślą o nich organizatorzy przeprowadzą rywalizację w formule Super KJS, czyli imprezę przeznaczoną dla kierowców i pilotów, którzy rozpoczynają swoją rajdową drogę. Te zawody będą jednocześnie 2. rundą Pucharu Śląska Super KJS.

Ceremonię zakończenia 1. Rajdu Ziemi Głubczyckiej zaplanowano na Rynku w Głubczycach. Pierwsza z załóg spodziewana jest na mecie w sobotę, 18 maja o godzinie 16:27.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News