Pożar autobusu na A4 - autostrada w kierunku Katowic była zablokowana

Pożar autobusu na A4 - autostrada w kierunku Katowic była zablokowana

61091960_2388562341164700_1110603574091448320_o

Podaj dalej

W nocy z soboty na niedzielę na 391 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic za PPO Balice doszło do pożaru autobusu liniowego na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Dla pasażerów autobusu została wyznaczona specjalna strefa, z dala płonącego autobusu gdzie oczekiwali na drugi zastępczy autokar. Na czas prowadzenia działań gaśniczych autostrada w kierunku Katowic była zablokowana.

W dniu 26.05.2019r. o godz. 1.18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie wpłynęła informacja o pożarze autobusu na autostradzie A4 (391 km). Na miejsce zadysponowano pobliskie OSP, LSR Balice zastępy z JRG3, JRG5 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce, w trakcie rozpoznania ustalono, że pojazd jest całkowicie objęty ogniem a podróżujące nim osoby obywatelstwa ukraińskiego zdołały go bezpiecznie opuścić. Działania JOP w pieszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody i piany na palący się pojazd. Na czas gaszenia pożaru ruch w kierunku Katowic wstrzymano. Na miejsce przybyła Policja oraz służby autostradowe. W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz spaleniem części bagaży zadysponowano na miejsce działań autobus oraz busa z Komendy Wojewódzkiej z Krakowa.

Osoby uczestniczące w zdarzeniu przewieziono w bezpieczne miejsce, gdzie oczekiwały na przyjazd zastępczego autobusu firmy organizującej podróż. Po ugaszeniu pożaru, udrożniono jeden pas ruchu. Przekazano miejsce akcji służbie autostradowej, która zabezpieczyła wrak pojazdu do czasu jego usunięcia – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

fot. OSP Balice

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News