Powrót po pięcioletniej przerwie

Powrót po pięcioletniej przerwie

Podaj dalej

Peru wróci do harmonogramu przyszłorocznego Rajdu Dakar, organizując odcinki specjalne morderczego maratonu po raz pierwszy od pięciu lat.

Mimo iż to właśnie w Peru w 2013 roku odbyła się ceremonia startu Rajdu Dakar, kraj od tego czasu był nieobecny w każdej kolejnej edycji styczniowego rajdu.

Peruwiański rząd tuż po wywieszeniu flagi w biało-czarną szachownicę tegorocznej edycji rajdu ogłosił, że chce wrócić w przyszłym roku do jego harmonogramu – organizując otwierający odcinek.

Przyszłoroczny Dakar rozpocznie się w stołecznej Limie, a wszyscy zawodnicy pokierują się do Boliwii drogą prowadzącą przez Andy. Następnie trasa rajdu przebiegać będzie przez obydwie strony jeziora Titicaca, które stanowi granicę między dwoma państwami, przed wjazdem do stolicy Boliwii – La Paz.

Meta rajdu zaplanowana została w argentyńskiej Kordobie.

Podczas 40. edycji rajdu chcemy zaprezentować możliwości i kreatywność, jakie dają nam południowo-amerykańskie obszary – przyznał dyrektor Dakaru, Etienne Lavigne.

Boliwijska sekcja rajdu poprowadzona zostanie w pobliżu jeziora Titicaca, po którego przejeździe nastąpi dzień przerwy w La Paz.

 Rajd Dakar 2018 będzie składał się z 14 etapów i zostanie rozegrany w dniach 6-20 stycznia.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News