Powrót na Silverstone

Powrót na Silverstone

Podaj dalej

SEAT León Eurocup powraca w ten weekend do akcji na torze Silverstone. Brytyjski obiekt będzie gościł trzecią rundę pucharu monomarkowego, który kontynuuje swoją podróż po Europie. Wcześniej zawodnicy rywalizowali na torach we Francji i Portugalii.

fot. SEAT
fot. SEAT

Emocje i zacięta rywalizacja SEAT León Eurocup będą kontynuowane na Silverstone, gdzie zmierzy się 30 kierowców z 15 różnych krajów. Wszyscy z nich zasiądą za kierownicą SEATa Leóna Cup Racer, by zmierzyć się z brytyjską legendą, która ma za sobą 60 lat historii. Ikona wyścigów została niedawno zmodernizowana i obecnie ma 5,9 km długości oraz osiem lewych zakrętów i dziesięć prawych. Przez lata tor tor zyskał sobie sławę jednego z najszybszych oraz najbardziej wymagających.

Większość kierowców SEAT León Eurocup zna charakterystykę obiektu, gdyż będzie to już druga wizyta pucharu na tym torze. Obecny lider tabeli punktowej, Pol Rossel, rok temu stał tu na podium. Hiszpan będzie chciał kontynuować swoją dobrą formę po jednym zwycięstwie i trzech wizytach na podium w poprzednich wyścigach. Na pewno nie będzie mu jednak łatwo, gdyż jego główni rywale – Fran Rueda oraz Mikel Azcona – również czują się gotowi na brytyjskie wyzwanie. Groźnym przeciwnikiem na pewno będzie też Stian Paulsen, który w poprzednim sezonie również wizytował na podium na Silverstone.

Jaime Puig, dyrektor of SEAT Sport, powiedział: – Jesteśmy zadowoleni z pucharu. Rywalizacja jest bardzo dobra i widzimy to w każdym wyścigu. Walki na pierwszych okrążeniach, nieustanne zmiany lidera i emocje na przestrzeni całego weekendu oznaczają, że seria zyskuje fanów z każdym dniem. Po raz drugi zmierzamy na Silverstone, gdzie zawodnicy SEAT León Eurocup będą walczyć w ten weekend.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News