Powrót legendy Forda

Powrót legendy Forda

Podaj dalej

Ford Bronco jest jedną z legend amerykańskiej motoryzacji. W 1996 roku zakończono produkcję tej dwudrzwiowej terenówki i od tego czasu spekulowano o jej przyszłości. Teraz wydaje się, że powrót auta jest pewny.

Plotki o niemalże pewnym powrocie Forda Bronco krążą od dłuższego czasu. Teraz zostały potwierdzone i to w dosyć ciekawej atmosferze, ponieważ chodzi o konflikt polityczny. Kandydat na prezydenta USA Donald Trump powiedział, że Ford przenosi produkcję Focusa do Meksyku. W ten sposób zdaniem polityka, ucieka z kraju i odbiera pracę mieszkańcom Michigan.

2017-ford-bronco-5_resize

Na zarzut kandydata dosyć szybko odpowiedział członek zarządu firmy – Bill Ford. Uważa on, że marka w ostatnich latach powinna być powodem do dumy dla Amerykanów, ponieważ podniosła się z kryzysu, spłaciła kredyty, zwiększa ilość miejsc pracy w zakładach w USA oraz jest największym producentem samochodów i ciężarówek w Stanach Zjednoczonych.

Produkcja Bronco została potwierdzona, a ponadto dowiedzieliśmy się, że będzie się ona odbywała właśnie w Michigan. Wyprowadzenie stamtąd Focusa ma na celu zrobienie miejsca dla innych samochodów, a nie całkowity koniec pracy w tym mieście.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News