Powrót Bouffiera

Powrót Bouffiera

Podaj dalej

Na ogłoszonej dziś liście zgłoszeń do Rajd Karkonoskiego znajduje się aż 89 załóg, wśród nich jest m.in. trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier.

fot. Arkadiusz Bar
fot. Arkadiusz Bar

Dla Francuza będzie to pierwszy start w RSMP od Rajdu Polski w 2013 roku. Bouffi wsiądzie do Forda Fiesty Proto przygotowanego przez Stec Motorsport. Znany zawodnik miał okazję jechać podobnym samochodem podczas Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, gdzie startował Peugeotem 208 Proto przygotowanym przez Dytko Sport.

Listę zgłoszeń otwierają liderzy cyklu Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, z dwójką pojedzie Tomek Kuchar i Daniel Dymurski, z trójką Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz. Kolejne numery przyznano Łukaszowi Habajowi i Piotrowi Wosiowi oraz Tomkowi Kasperczykowi z Damianem Sytym. Na liście zgłoszeń znalazł się również nieobecny w Rajdzie Świdnickim Maciej Rzeźnik, którego pilotem będzie oczywiście Przemek Mazur. Stawkę Fordów Fiesta R5 zamyka Filip Nivette i Kamil Heller.

W Open N oprócz Bryana Bouffiera zobaczymy aż 11 załóg na czele z liderem klasy Marcinem Gagackim. W Rajdzie Karkonoskim będziemy mogli podziwiać również Felixa, który ostatni raz w RSMP wystąpił w ubiegłorocznym Rajdzie Rzeszowskim.

Sporą obsadę ma również ośka, gdzie nie zabraknie czołowych kierowców na czele z Janem Chmielewskim, Łukaszem Byśkiniewiczem czy Radkiem Typą. Z niespodzianek warto odnotować obecność Kuby Brzezińskiego, który planuje pojechać Peugeotem 208 R2.

Rajd Karkonoski będzie stanowił również 2. rundę Regional Rally Cup. Start w ramach tego cyklu zapowiedziało 17 kierowców.

LISTA ZGŁOSZEŃ RAJD KARKONOSKI 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News