Poważnie zniszczona w wypadku naczepa nie przeszkodziła kierowcy w dalszej podróży

Poważnie zniszczona w wypadku naczepa nie przeszkodziła kierowcy w dalszej podróży

jazda_po_wypadku_1

Podaj dalej

Zniszczona w wypadku naczepa dla tego kierowcy nie stanowiła problemu. Uszkodzonym zestawem chciał jechać z Hiszpanii aż na Ukrainę. Podróż zakończyła się w Polsce. Małopolscy Inspektorzy Transportu Drogowego zakazali dalszej jazdy.

Kierowca, który prowadził ciężarówkę ukraińskiego przewoźnika, przewoził podesty stalowe z Madrytu do Kijowa. Jeszcze w Hiszpanii pojazd uczestniczył w zdarzeniu drogowym, w którym uległ poważnym uszkodzeniom. Ucierpiały między innymi elementy konstrukcji. Brakowało też części burty załadunkowej oraz zniszczone zostały drzwi ładowni.

Mimo dużych zniszczeń, kierowca kontynuował jazdę. Przejechał przez niemal całą Europę. W Polsce został zatrzymany do kontroli przez małopolskich inspektorów z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej, którzy w czwartek 4 lipca patrolowali odcinek autostrady A4 na wysokości węzła Bochnia.

ITD poinformowała, że ciężarówka stwarzała poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Przewożony ładunek mógł wypaść w każdym momencie. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy. Zatrzymali również dowód rejestracyjny zniszczonej naczepy. Natomiast samego kierowcę ukarali mandatem karnym.

Źródło: GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News