Poważne zmiany personalne w zarządzie Volkswagena

Poważne zmiany personalne w zarządzie Volkswagena

Poważne zmiany personalne w zarządzie Volkswagena

Podaj dalej

Tak jak można było przewidzieć nowym szefem niemieckiego koncernu został Herbert Diess, który na stanowisku zastąpił Matthiasa Muellera. Szykują się zmiany w strategii zarządzania koncernem.

Volkswagen konsekwentnie kontynuuje proces zmian w przedsiębiorstwie i wprowadza jeszcze bardziej efektywną strukturę zarządzania w czasie, gdy w koncernie i w całym przemyśle samochodowym trwają dynamiczne przemiany.

Prezes Rady Nadzorczej Hans Dieter Pötsch podziękował Müllerowi za jego zaangażowanie: Matthias Müller dokonał wielkich rzeczy w koncernie. Stanowisko Prezesa Zarządu objął jesienią 2015 roku, gdy Volkswagen musiał się mierzyć z największym wyzwaniem w swojej historii. Nie tylko bezpiecznie prowadził koncern przez ten trudny okres, lecz także wraz z zespołem współpracowników dokonał głębokich zmian strategicznych, wdrożył zmiany w kulturze przedsiębiorstwa i z wielkim osobistym zaangażowaniem dbał nie tylko o to, by koncern zmierzał we właściwym kierunku, lecz także sprawił, że jest on w bardzo dobrej kondycji. Za to Matthiasowi Müllerowi należą się podziękowania.

Poza tym według oświadczenia niemieckiego koncernu, w wyniku reorganizacji jego działalność zostanie podzielona na sześć szerokich obszarów handlowych, a także zostanie wydzielony departament zajmujący się obecnością Volkswagena w Chinach. Nowa struktura ma służyć usprawnieniu przekazywania decyzji pomiędzy poszczególnymi jednostkami wykonawczymi.

Rada Nadzorcza Volkswagena powołała również dwóch nowych członków Zarządu Koncernu. W skład tego najwyższego gremium wejdzie Prezes Zarządu Porsche dr Oliver Blume oraz dotychczasowy Sekretarz Generalny Rady Zakładowej Koncernu Gunnara Kiliana.

Tagi: Volkswagen, Herbert Diess, Matthias Mueller, zarząd,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News