Poseł PiS stracił prawo jazdy. Pędził 129 km/h po mieście

Poseł PiS stracił prawo jazdy. Pędził 129 km/h po mieście

pis poseł prawo jazdy

Podaj dalej

Poseł Prawa i Sprawiedliwości stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Wszystko po tym jak pędził po mieście z prędkością 129km/h. Policjanci ukarali Zbigniewa Dolata mandatem w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

Do zatrzymania posła doszło na drodze wojewódzkiej nr 260 w Mąkownic, a jako pierwszy poinformował o tym lokalny portal gniezno24.com. Kierując samochodem marki Fiat przekroczył prędkość o 79km/h.

2w1. Jeden pojazd ważył tyle co dwa przy zachowaniu dopuszczalnych norm

– Stało się to w sobotę, w drodze do Konina na posiedzenie Zarządu Okręgowego PiS. Spieszyłem się za bardzo, przekroczyłem dopuszczalną prędkość. To wykroczenie poskutkowało mandatem i czasowym odebraniem prawa jazdy. Jest mi przykro i jest mi wstyd, ale poniosłem konsekwencje, jak każdy inny obywatel. Jest to dla mnie nauczka i wstyd. Muszę teraz korzystać z pomocy żony, a później z pomocy pracownika biura – mówił poseł Dolata w Radiu Poznań.

Posłowie od czterech lat mają wybór: mogą karę przyjąć, mogą też powołać się na immunitet. Ale poseł Dolata nie chciał uchylić się od konsekwencji swojego postępowania.

Bił kobietę na przejściu. Agresywny kierowca Porsche przesłuchany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News