Pościg za Mercedesem. Uciekinier na blokadzie niemal potrącił policjanta

Pościg za Mercedesem. Uciekinier na blokadzie niemal potrącił policjanta

poscig

Podaj dalej

Policjanci ze Strzelina w trakcie nieoznakowanym radiowozem zauważyli kierującego samochodem osobowym, który pomimo linii podwójnej ciągłej, a ponadto podczas przejazdu przez skrzyżowanie, wykonał manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli.

Mężczyzna początkowo się zatrzymał, ale po chwili podjął ucieczkę, w związku z czym rozpoczął się policyjny pościg. Uciekający nie reagował na dawane sygnały świetlne i dźwiękowe. Pirat drogowy uciekał przez blisko 20 kilometrów miejscowościami powiatu strzelińskiego, nie zatrzymując się również na zorganizowanej blokadzie, gdzie o mały włos nie doszło do potrącenia policjanta.

W trakcie szaleńczej jazdy mężczyzna popełnił szereg wykroczeń, takich jak przekroczenie dozwolonej prędkości, poruszając się miejscami z prędkością dochodzącą do 140 km / h. W pewnym momencie nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i po uderzeniu w radiowóz wpadł do rowu. Policjanci widząc całe zdarzenie udali się niezwłocznie celem udzielenia pomocy kierującemu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Okazało się, że kierowca to 48-letniletni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, nieposiadający uprawnień do kierowania. Ponadto mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News