Pościg za BMW jak z amerykańskiego filmu. Kierowca miał na swoim koncie już ucieczkę z zakładu karnego [wideo]

Pościg za BMW jak z amerykańskiego filmu. Kierowca miał na swoim koncie już ucieczkę z zakładu karnego [wideo]

Podaj dalej

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w samochodzie marki BMW próbował przed nimi zbiec. Okazało się, że kierowca miał na koncie już jedną skuteczną ucieczkę.

W ostatnią niedzielę (26 stycznia) funkcjonariusze z grupy Speed patrolowali Łódzkie ulice. Gdy było już po godzinie 22:00 zwrócili uwagę na BMW z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Postanowili skontrolować dokumenty samochodu oraz oczywiście kierowcę.

Gdy próbowali zatrzymać auto, włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe, to zaczęło ono przyśpieszać. Kierowca bawarki pędził na łeb na szyję, mocno przekraczając dozwoloną prędkość oraz przejeżdżając przez skrzyżowania na czerwonym świetle. Próbując przepychać się między innymi uczestnikami ruchu, uszkodził dwa inne pojazdy.

W pewnym momencie z powodu braku miejsca na przejazd musiał się zatrzymać i właśnie wtedy wpadł w ręce funkcjonariuszy. Ci szybko go obezwładnili i sprawdzili w bazie danych. Okazało się, że to nie pierwsza ucieczka mężczyzny w jego przestępczej karierze.

Śląska grupa Speed ujawniła 23 tys. wykroczeń

28-letni kierowca BMW był poszukiwany listem gończym w związku z ucieczką z zakładu karnego. Teraz dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień i szereg innych wykroczeń w ruchu drogowym.

Już na wstępie ukarano go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 7 punktami karnymi. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News