Porsche zorganizowało konkurs: Mobilność na rzecz lepszego świata

Porsche zorganizowało konkurs: Mobilność na rzecz lepszego świata

S19_1999

Podaj dalej

Porsche ogłosiło rozpoczęcie konkursu pt. „Mobilność na rzecz lepszego świata”. Producent sportowych samochodów ze Stuttgartu wspólnie z partnerami poszukuje świeżych pomysłów i rozwiązań technicznych służących rozwojowi zrównoważonej mobilności.

Start-upy, studenci oraz programiści mogą już zgłaszać swoje projekty. Na uczestników czekają nagrody pieniężne, pakiety edukacyjne oraz wsparcie rozwojowe we współpracy z Porsche Digital Lab i akceleratorem APX o łącznej wartości 20 tysięcy euro. Termin składania zgłoszeń upływa 30 sierpnia 2019 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju Porsche (ang. Porsche Sustainability Week) w październiku tego roku.

„Mobilność na rzecz lepszego świata” (ang. „Mobility for a Better World”) to konkurs pomysłów na styku technologii, mobilności i zrównoważonego rozwoju – pomysłów, które starają się odpowiedzieć na pytanie, jak mogą wyglądać wizje zrównoważonej przyszłości. Pomysłowe idee i rozwiązania, niezależnie od stopnia ich dojrzałości, można zgłaszać w jednej z czterech kategorii („Ludzie”, „Koła”, „Miasta” oraz „Zaufanie”) za pomocą formularza zgłoszeniowego na blogu technologicznym Porsche, dostępnym pod adresem www.medium.com/next-level-german-engineering.

Dla czterech zwycięzców przewidziano nagrody w wysokości 5000 euro za poszczególne kategorie, kompleksowy pakiet edukacyjny poświęcony sztucznej inteligencji (AI) i łańcuchowi bloków (ang. blockchain), a także specjalne wsparcie ze strony Porsche Digital Lab oraz berlińskiego akceleratora APX.

Zgłoszenia mogą składać uczestnicy z całego świata, w wieku co najmniej 18 lat, zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Dodatkowe informacje na temat kategorii, partnerów oraz pomysłów zostaną opublikowane przez Porsche w najbliższych tygodniach na blogu technologicznym „Next Level German Engineering” oraz w Newsroomie Porsche.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News