Porsche wspiera młodych

Porsche wspiera młodych

Podaj dalej

Trzech młodych, utalentowanych kierowców wyścigowych – Connor de Phillippi (22), Sven Müller (23) i Matteo Cairoli (18) – wystartuje w tegorocznym sezonie Porsche Mobil 1 Supercup oraz Porsche Carrera Cup Deutschland. Będą oni reprezentować swoje zespoły jako Juniorzy Porsche.

fot. AF
fot. AF

Urodzony w USA Connor de Phillippi w Supercup ściga się w barwach VERVA Lechner Racing, a w Carrera Cup – Land Motorsport. Sven Müller z niemieckiej Nadrenii w obu seriach walczy o punkty z ramienia zespołu Walter Lechner Racing. Trzeci młody zawodnik, Włoch Matteo Cairoli, to zawodnik Project 1/Fast Track Racing Center. W ramach programu Porsche przez cały sezon będzie pomagać trzem młodym kierowcom. Każdy z nich otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 200 tysięcy euro na starty w Porsche Mobil 1 Supercup. Podczas wyścigów zawodnicy będą mogli liczyć na wsparcie Saschy Maassena, byłego kierowcy fabrycznego Porsche.

Sven Müller, który już w zeszłym sezonie był objęty programem Juniorów Porsche, może z dumą wspominać swoje osiągnięcia – w 2014 roku siedmiokrotnie stawał na podium w obu seriach, zajął czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji i wywalczył tytuł najlepszego debiutanta w Porsche Carrera Cup Deutschland. – Nie mogę doczekać się startów w moim drugim sezonie jako Juniora Porsche. Dla obiecującego kierowcy wyścigowego to najlepsze wsparcie, jakie można sobie wymarzyć. Aby odpowiednio przygotować się do sezonu, dołączyliśmy do obozu szkoleniowego fabrycznych kierowców Porsche GT w Katarze. Przeszliśmy tam ośmiodniowy, intensywny trening fizyczny. Dosłownie każdego dnia mogłem obserwować, jak poprawia się moja kondycja. Cieszę się, że wspiera mnie silny zespół – Lechner Racing– mówi Müller.

Connor de Phillippi będzie startować jako Junior Porsche już trzeci sezon z rzędu. Swoją profesjonalną karierę zaczął w imponującym stylu – w 2013 roku zdobył mistrzostwo debiutantów w Porsche Carrera Cup Deutschland. W ubiegłorocznym sezonie Carrera Cup dwukrotnie stawał na podium i odniósł jedno zwycięstwo. W tym sezonie Matteo Cairoli po raz pierwszy wystartuje jako Junior Porsche. Młody kierowca został uznany za zwycięzcę światowego konkursu dla zawodników markowych serii wyścigowych Porsche. Na koncie ma ubiegłoroczne zwycięstwo we włoskim Porsche Carrera Cup. Poza udziałem w Porsche Mobil 1 Supercup oraz Porsche Carrera Cup Deutschland młodzi kierowcy wystartują także w wybranych rundach długodystansowych mistrzostw świata VLN Endurance Championship na torze Nürburgring.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News