Porsche wprowadza cyfrową usługę ładowania

Porsche wprowadza cyfrową usługę ładowania

Porsche wprowadza cyfrową usługę ładowania

Podaj dalej

Porsche wprowadza nową usługę ładowania dla samochodów z hybrydowym napędem plug-in oraz elektrycznych. Producent sportowych samochodów stworzył cyfrową platformę obejmującą wszystkie aspekty procesu ładowania – Porsche Charging Service.

Pozwala ona wyszukać odpowiednią stację ładowania, a do przetwarzania płatności wykorzystuje centralne przechowywanie danych, działa więc w wielu krajach i obsługuje różne waluty. Osobne loginy dla poszczególnych operatorów to już przeszłość. Specjalna, dostępna bezpłatnie aplikacja oraz system nawigacji Porsche kierują klienta bezpośrednio do wybranej stacji ładowania.

Aplikacja w czasie rzeczywistym zapewnia dostęp do informacji o lokalizacji i dostępności stacji ładowania, a także o kosztach „tankowania” samochodu. Identyfikacja w punkcie ładowania odbywa się poprzez kod QR i aplikację albo za pośrednictwem identyfikatora Porsche ID, który użytkownik otrzymuje bezpłatnie w ramach procesu rejestracji.

Usługa Porsche Charging Service jest obecnie dostępna w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Danii, Holandii, Belgii i Finlandii. Do końca 2018 r. będzie stopniowo wprowadzana również na kolejnych rynkach. W Niemczech korzystanie z usługi kosztuje 2,50 EUR miesięcznie. Do tego dochodzą opłaty za ładowanie, uzależnione od dostawcy i ilości energii elektrycznej wykorzystanej do naładowania samochodu.

Aplikacja dostępna jest na wszystkie urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS lub Android i może zostać pobrana już teraz. Usługa jest zasadniczo adresowana do wszystkich kierowców aut hybrydowych lub elektrycznych – jej zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do samochodów Porsche.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News