Porsche w Polsce ma nowego ambasadora

Porsche w Polsce ma nowego ambasadora

Porsche w Polsce ma nowego ambasadora

Podaj dalej

Łukasz Czepiela, który właśnie zdobył tytuł mistrza świata Red Bull Air Race w klasie Challenger, będzie nowym ambasadorem Porsche w Polsce. Pochodzący z Rzeszowa pilot będzie startował w zawodach z logo marki na kombinezonie i samolocie.

Łukasz Czepiela zakochał się w akrobacjach lotniczych, kiedy w wieku 6 lat pojechał z ojcem na pokazy w podrzeszowskiej Jasionce. 15 lat później zobaczył na żywo pokazy Red Bull Air Race. Musiała jednak minąć kolejna dekada, zanim jako pierwszy Polak dostąpił zaszczytu wystąpienia w tej najbardziej znanej na świecie rywalizacji samolotowych akrobatów.

Od czterech lat (z roczną przerwą) pnie się coraz wyżej w górę klasyfikacji. Przed rokiem zakończył sezon na trzecim miejscu. W tym roku, po pełnym emocji finałowym wyścigu w amerykańskim Fort Worth, stanął na najwyższym stopniu podium. Pokonał swojego najgroźniejszego rywala o zaledwie 0,052 sekundy!

W przerwach pomiędzy wyścigami Czepiala był w tym roku regularnym gościem na torze Silesia Ring, na którym odbywały się jazdy w ramach programu Porsche Experience. Korzystał z faktu, że tor powstał z wydzielenia części dawnego lotniska wojskowego w Kamieniu Śląskim, a pozostała połowa pasa startowego wciąż służy za lądowisko dla samolotów.

Na co dzień Łukasz Czepiela pracuje jako pilot samolotów pasażerskich w jednej z linii lotniczych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News