Porsche równoważy emisję CO2 całej floty swoich prasowych i służbowych samochodów

Porsche równoważy emisję CO2 całej floty swoich prasowych i służbowych samochodów

S18_3889

Podaj dalej

18 274 tony – tyle wynosi łączna liczba ton CO2 zrównoważona jak dotąd w ramach Porsche Impact. Ten nowatorski program pozwala kierowcom kompensować dwutlenek węgla wyemitowany przez ich samochód dzięki wspieraniu projektów ekologicznych z całego świata. Firma Porsche sama daje przykład – rejestrując w programie wszystkie swoje pojazdy służbowe, w tym park aut prasowych, całkowicie zrównoważyła ich emisję CO2 – dotyczy to również polskiego oddziału z siedzibą w Poznaniu.

Porsche od lat stawia na zrównoważony rozwój. Producent sportowych samochodów dąży do zmniejszenia emisji CO2 w całym łańcuchu wartości i prowadzi w tym celu liczne aktywności: od eksploatacji fabryk neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla i pozyskiwania „zielonej” energii z elektrowni wiatrowych, wodnych i słonecznych, aż po neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla system logistyki kolejowej.

Teraz w działaniach Porsche na rzecz ochrony środowiska mogą brać także użytkownicy sportowych samochodów producenta z Zuffenhausen – program Porsche Impact pozwala im równoważyć emisję CO2 ich pojazdu dzięki wsparciu inicjatyw służących klimatowi. Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę internetową Porsche Polska (http://www.porsche-impact.pl/) i wprowadzić do umieszczonego tam kalkulatora roczny przebieg i średnie zużycie paliwa użytkowanego auta. Kalkulator wyliczy nasz ślad węglowy i zaproponuje kwotę, która pozwoli zrównoważyć emisję dwutlenek węgla naszego pojazdu. Kwotę można przeznaczyć na jeden z czterech projektów – ochronę lasów na Alasce, wsparcie dla hydroelektrowni w Wietnamie lub elektrowni słonecznej w Meksyku albo ochronę bioróżnorodności w Zimbabwe. Wkrótce do tych działań dołączą kolejne projekty, realizowane w innych częściach globu. O jakich kwotach mowa? Przykładowo, przy przebiegu 20 tys. km rocznie i zużyciu paliwa na poziomie 12 l/100 km szacowana emisja wynosi 5,6 ton dwutlenku węgla rocznie. Aby to zrównoważyć, wystarczy przeznaczyć na któryś z projektów od 263 do 598 zł.

Firma Porsche sama aktywnie korzysta z programu – dzięki wprowadzeniu Porsche Impact całkowicie zrównoważyła już emisje CO2 generowane przez pojazdy należące do firmowej floty. Jak dotychczas program pozwolił skompensować 18 274 tony dwutlenku węgla wyemitowanego przez auta firmowe oraz prywatne. Co ciekawe, Porsche Impact jest na razie dostępny wyłącznie dla użytkowników samochodów sportowych w czterech krajach świata – jednym z nich jest właśnie Polska. Aby dowiedzieć się więcej na temat realizowanych projektów i przystąpić do programu, zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.porsche-impact.pl/.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News