Advertisement

Porsche puszczone ze smyczy

Porsche puszczone ze smyczy

Podaj dalej

Pewnie nie raz zastanawialiście się, dlaczego w popularnych grach PC lub na konsolę, wśród wszystkich możliwych modeli do wybrania brakuje Porsche? Był jego substytut, nadworny tuner Porsche- Ruf, ale nie Porsche. Dotyczyło to jednak tylko tytułów nie wydanych przez Electronic Arts.

need-for-speed-porsche-unleashed-625x250
NFSDownload.com

Wraz z pojawieniem się gry Need For Speed: Porsche 2000 (notabene rewelacyjna i przełomowa gra jak na tamte czasy), została również podpisana umowa między dwoma koncernami. Umowa ta dotyczyła wyłączności EA na produkcję i dystrybucję gier aut ze znaczkiem czarnego konia z porożami.

Umowa ta była nie tylko ogromnie szkodliwa dla fanów marki, którzy nie mogli cieszyć się wirtualną zabawą w swoich wymarzonych samochodach, ale również dla samego Porsche, gdyż EA nie bardzo korzystała z przywileju, który im dano i nie produkowała gier tego typu. Gry to świetne źródło wsparcia dla marketingu i promocji. Młodzi zapaleńcy, przyszli klienci salonów czerpią swe marzenia i inspiracje właśnie z gier, a te nie powstawały.

porsche
CoolROM.com

Po wielu suchych latach (16!) umowa wygasła, a Porsche puszczone ze smyczy rozpoczęło współpracę z Włoskim developerem oprogramowania- KUNOS Simulazioni. Na podstawia silnika gry Assetto Corsa Symulator ma zostać stworzona wersja PRO dla Porsche Experience Centers na całym świecie, a także dodatek do ‚zwykłego’ Asseto Corsa z udziałem Porsche. Dostępny jest już film pokazowy z gry, która prezentuje się rewelacyjnie. Fizyka zachowania pojazdów stoi na równie wysokim poziomie.

assetto_corsa_porsche_935_
Assetto Corsa Porsche 935 //deviantart.net

Firma pracuje również nad uratowaniem gier już wydanych, takich jak Forza Motorsport 6, jak również wcześniejszych wersji tejże gry. Pojawią się do nich łatki z paczkami zawierającymi auta ze Stuttgartu. Porsche zapowiedziało jednocześnie, że wyciągnęło naukę z błędów przeszłości i już nigdy żadna firma nie otrzyma wyłączności na ich dzieła.

porsche-997-gt3-onboard
Porsche 997 GT3 onboard //drivecenter.pl

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News