Porsche odpowiada Mercedesowi nową wersją 718 Cayman GT4

Porsche odpowiada Mercedesowi nową wersją 718 Cayman GT4

Podaj dalej

Sześć cylindrów umiejscowionych tuż za kabiną. Prawdopodobnie także skrzynia manualna i napęd na tylną oś. Nowy 718 Cayman GT4 ma utrzeć nosa Mercedesowi, który kilka dni temu zapowiedział debiut ponad 400-konnego następcy modelu SLC.

Dość niespodziewanie Porsche zrobiło ruch wyprzedzający względem sąsiada z południowej części Niemiec. Kilka dni temu Mercedes ogłosił, że pracuje nad rywalem dla 718 Cayman, tymczasem marka z Zuffenhausen mogła przypuszczać takiego rozwoju wydarzeń.

Świadczyć może o tym informacja, potwierdzająca debiut nowej wersji Cayman GT4. Porsche aktualnie kończy testy drogowe i przygotowuje się do premiery.

Wydaje się, że swoje plany będzie musiał zweryfikować Mercedes i inżynierowie AMG. Propozycja od Porsche wydaje się bardziej łakomym kąskiem. Z drugiej strony karty już odsłonięte, a marka spod znaku gwiazdy ma jeszcze czas by zareagować.

Jeśli chodzi o nowego Caymana GT4 wiadomości są następujące. Nowa wersja nie będzie napędzana agregatem z Caymana GTS (2,5 l. 365 KM). Zastąpi go sześciocylindrowy silnik o pojemności 4,0 l. Dokładnie ten sam z niedawno odświeżonego GT3. Dzięki tej jednostce można spodziewać się mocy dochodzącej nawet do 500 KM, jednak taki wariant Porsche zostawia sobie w rezerwie. Śledząc zapowiedzi Mercedesa, który proponuje konkurenta o mocy 400 KM, w GT4 inżynierowie Porsche dokręcą osiągi do 430 KM.

Porsche 718 Cayman doczeka się konkurenta. Mercedes AMG zapowiada nowy model

Wygląd nowego Caymana także wskazuje na wiele podobieństw z szybszym bratem GT3 RS. Większy silnik wymusił powiększenie przedniego wlotu powietrza i agresywniejsze kształty nadwozia – głównie w stylizacji zderzaków i dodatkowych tunelach chłodzących w karoserii. Z kolei z tyłu zamontowano większy dyfuzor i podwójny układ wydechowy.

Choć jest to mniej prawdopodobne rozwiązanie, ale ciągle brane pod uwagę przez Porsche, pod maskę nowego Caymana GT4 może trafić silnik 3,0 l., 420 KM z modelu 911 Carrera S

Niemiecki producent potwierdził, że 718 Cayman GT4 będzie oferowany zarówno ze skrzynią manualną i sekwencyjną PDK. Nowy modelu ze Szwabii pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News