Porsche Mission E musi powstać w Niemczech

Porsche Mission E musi powstać w Niemczech

Podaj dalej

Stwierdzenie to łączy zarówno niektórych członków zarządu koncernu Porsche, ale również szeregowych pracowników produkcji. Wiele osób jest gotowych do poświęceń, aby ten elektryczny samochód powstał na niemieckiej ziemi.

Koszty wyprodukowania auta elektrycznego nie należą do małych i przyznał to nawet sam Wolfgang Porsche. Firma jednak robiła i robi wszystko, żeby Porsche Mission E powstało w stolicy marki, czyli w Stuttgarcie. Taka decyzja naturalnie wiąże się ze zwiększonymi kosztami produkcji. Świadomość tego mają także pracownicy produkcji, którzy w imię idei postanowili zrzec się części swoich podwyżek. Trzeba przyznać, że jest to niezwykły gest z ich strony, pokazujący jak cenią oni pracę w tej firmie oraz jej sukcesy.

Przy okazji przypomnijmy, że Wolfgang Porsche jest przewodniczącym rad nadzorczych Porsche Automobil Holding SE oraz Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG i 10 maja 2018 roku świętował 75 urodziny. Zasiada On w radzie nadzorczej producenta samochodów sportowych od 1978 roku, czyli przez imponujące 40 lat.

Tagi: Porsche, Porsche Driving Experience, Porsche Polska, Porsche Mission E, Wolfgang Porsche,

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News