Porsche Macan zadebiutowało w Europie. Poznaliśmy również jego cenę

Porsche Macan zadebiutowało w Europie. Poznaliśmy również jego cenę

Porsche Macan zadebiutowało w Europie. Poznaliśmy również jego cenę

Podaj dalej

Nowe Porsche Macan zostało zaprezentowane na trwających targach motoryzacyjnych w Paryżu. Jest to debiut tego samochodu na Starym Kontynencie.

Macan debiutuje z 4-cylindrowym benzynowym silnikiem turbo o pojemności 2 litrów. Jednostka rozwija moc 180 kW (245 KM) oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 370 Nm. W połączeniu z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową PDK kompaktowy SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,7 s i osiąga prędkość maksymalną 225 km/h.

Na nowo zestrojone podwozie

Jedną z najmocniejszych stron Porsche Macan pozostaje jego dynamika jazdy. Wszechstronnie zmodyfikowane podwozie ma zapewniać większy komfort i sprawić, że kompaktowy SUV będzie jeszcze przyjemniejszy w prowadzeniu. Co typowe dla samochodów sportowych, wyposażono go w ogumienie o zróżnicowanych wymiarach na przedniej i tylnej osi – w rezultacie kierowca może w pełni korzystać z zalet inteligentnego napędu na obie osie Porsche Traction Management (PTM) oraz sportowych walorów modelu. Nowo opracowane opony Michelin Latitude Sport 3 o lepszej charakterystyce umożliwiają osiąganie jeszcze większej dynamiki poprzecznej. Rozmiar obręczy sięga od standardowych 18 do 21 cali.

Wygładzony design

Zgodnie z DNA designu Porsche nowy Macan otrzymał trójwymiarowy panel LED z tyłu nadwozia. W tożsamość marki wpisują się również charakterystyczne czteropunktowe światła hamowania. Zaprojektowane na nowo przednie lampy standardowo korzystają z oświetlenia LED-owego, a na życzenie dostępne są z adaptacyjnym układem dystrybucji światła Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus).

Także przedni pas Porsche Macan został kompleksowo przeprojektowany – optycznie wydaje się teraz jeszcze szerszy. Nabywcy zyskali dodatkowe możliwości personalizacji za sprawą czterech nowych odcieni nadwozia (zielony Mamba Green Metallic, srebrny Dolomite Silver Metallic, niebieski Miami Blue oraz szary Crayon).

Nowe Porsche Macan można zamawiać już w Porsche Centrach. Produkowany w fabryce Porsche w Lipsku kompaktowy SUV jest dostępny w cenie od 248 800 zł z VAT. Standardowa specyfikacja została wzbogacona o LED-owe przednie reflektory, nowy system PCM z nawigacją online oraz Connect Plus, a także o układ antywłamaniowy z nadzorem kabiny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News