Porsche Consulting: dwa kolejne biura i 100 nowych pracowników

Porsche Consulting: dwa kolejne biura i 100 nowych pracowników

Porsche Consulting: dwa kolejne biura i 100 nowych pracowników

Podaj dalej

Aby wspierać i kontynuować swój dynamiczny wzrost, firma Porsche Consulting – świadcząca usługi doradcze w zakresie zarządzania – otwiera dwa nowe biura. Placówki w Berlinie i Belmont dołączą do siedmiu działających już biur spółki w różnych częściach globu.

W 2017 r. spółka Porsche Consulting zanotowała rekordową sprzedaż w wysokości 139 milionów euro (2016: 116,5 mln euro). W bieżącym roku spodziewa się zatrudnić kolejnych 100 pracowników, głównie ekspertów z dziedzin nowych technik i innowacji, dysponujących dużym doświadczeniem zawodowym w zakresie doradztwa lub zdobytym w przemyśle.

Berlińskie biuro znajduje się niedaleko Sprewy, w dzielnicy Friedrichshain, i dzieli budynek z Porsche Digital Lab – czyli z laboratorium najnowszych technologii należącym do producenta sportowych samochodów ze Stuttgartu. Nowa siedziba w kalifornijskim Belmont znajduje się obok Laboratorium Badań nad Elektroniką Grupy Volkswagen. Tamtejsi konsultanci będą wykorzystywać bliskość kolegów, którzy pracują między innymi nad rozwiązaniami z zakresu mobilności jutra.

Porsche Consulting GmbH z siedzibą w Bietigheim-Bissingen jest spółką zależną producenta samochodów sportowych ze Stuttgartu – Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG. Powstała w 1994 r., a obecnie zatrudnia 500 pracowników i należy do grona 10 najlepszych firm konsultingowych w Niemczech (raport Lünendonk). Działając na arenie międzynarodowej, ma biura w Stuttgarcie, Hamburgu, Monachium, Mediolanie, São Paulo, Atlancie i Szanghaju – a teraz także w Berlinie oraz Belmont (Dolina Krzemowa).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News