Porsche 962 w rękach anonimowego kolekcjonera z Polski. Może nim jeździć po drogach

Porsche 962 w rękach anonimowego kolekcjonera z Polski. Może nim jeździć po drogach

porsche

Podaj dalej

W internecie aż huczy od fanów Porsche, że pewien kolekcjoner z Wrocławia stał się posiadaczem modelu Porsche 962. Zdjęcia tego niezwykłego samochodu w trakcie transportu opublikował profil społecznościowy Transporter.Wrocław. Jest to niezwykła wyścigówka, która rywalizowała i – co najważniejsze – wygrała w legendarnym wyścigu w Le Mans.

To niezwykłe auto powstało w 1984 roku, a siedziały w nim takie legendy jak Jacky Ickx czy Derek Bell. Samochód napędzany jest sześciocylindrowym boxerem o pojemności 3 litrów i mocy 620 KM. Porsche 962 w latach 80. XX wieku było jednym z najszybszych samochodów na świecie.

Końcówka roku z przytupem…Tak jak obiecałem dzisiaj egzotyk przez duże E😉. Ten samochód, to totalny kosmos, a…

Gepostet von Transporter_ am Dienstag, 17. Dezember 2019

Co istotne, kolekcjoner będzie mógł spokojnie tym samochodem wyjechać na polskie drogi, gdyż jest to wersja pojazdu drogowego. Wrocław staje się pomału polską stolicą motoryzacji, pod względem drogich i legendarnych samochodów.

Wiadomo, że w tym mieście znajduje się Bugatti Veyrona i to do tego miasta trafił ostatnio kupiony w Warszawie jedyny egzemplarz McLarena Senny. Miejcie oczy szeroko otwarte, wybierając się w te rejony.

Ciężarówką poganiał kierowcę osobówki na… prawym pasie. Mało bystry szeryf był na trzypasmówce

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News