Porsche 718 Cayman doczeka się konkurenta. Mercedes AMG zapowiada nowy model

Porsche 718 Cayman doczeka się konkurenta. Mercedes AMG zapowiada nowy model

Podaj dalej

Sportowy oddział Mercedesa szykuje rywala dla Porsche 718 Cayman. Stylistyką nowy, dwuosobowy model ma nawiązywać do czekającego również na debiut – AMG Project One o mocy 1000 KM.

Projekt nowego samochodu jest aktualnie w fazie konceptu. W zamyśle producenta ze Stuttgartu, model ten zastąpi w portfolio serię SLC, której sprzedaż jest poniżej oczekiwań. Cena następcy ma z kolei znajdować się w orbicie Porsche 718 Cayman. Podobnie jak w przypadku rodzimego rywala, AMG w planach ma produkcję wersji zarówno z twardym jak i miękkim dachem.

Tobias Moers, prezes AMG w koncernie Daimler AG: Wiele myśli pojawiło się w naszym oddziale AMG na temat tego jak spożytkować sukcesy, które nasza marka odnosi w motorsporcie, zwłaszcza w F1. Jedną z idei był właśnie projekt skonstruowania nowego, sportowego modelu. Uniwersalnego – do amatorskiej jazdy po torze i na co dzień.

Pod maską spodziewać się można jednej z dwóch jednostek napędowych konstruowanych obecnie przez inżynierów AMG. Mając na uwadze gabaryty samochodu oraz zachowanie odpowiednich proporcji (moc/masa), Mercedes powinien zdecydować się na wybór tych, jakimi napędzane będą kolejne nowości w gamie AMG – modele A35 i druga generacja A45. Mowa o podrasowanych, czterocylindrowych agregatach 2.0 l., generujących nawet do 400 KM (ze wsparciem systemu elektrycznego).

Aktualne Porsche do modelu 718 Cayman montuje jednostki turbodoładowane 2.0 i 2,5 l., w
przedziale mocy od 300 do 365 KM (topowa wersja GTS).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News