Popularność WRC rośnie. Rekordowa liczba kibiców na trasach i przed TV

Popularność WRC rośnie. Rekordowa liczba kibiców na trasach i przed TV

161 interakcji

Podaj dalej

Rajdowe Mistrzostwa Świata budzą coraz większe zainteresowanie na świecie. Pokazują to zarówno liczby kibiców na trasach rajdów, a także liczby osób oglądających zmagania najlepszych kierowców na świecie przed telewizorami.

W 13 rundach poprzedniego sezonu WRC uczestniczyło ponad 4,1 miliona kibiców którzy gromadzili się na trasach rajdów – wynika z danych organizatorów na podstawie liczby sprzedanych biletów. Najwięcej fanów pojawiło się wspierać kierowców w Portugalii, Meksyku oraz Argentynie. Z kolei dane pochodzące od wiodącego w dostarczaniu analiz w branży sportowej Nielsen Sports pokazują, iż w 2018 roku czas antenowy WRC w telewizji światowej osiągnął rekordowy poziom. Przed telewizorami zgromadziło się ponad 800 milionów osób.

Oliver Ciesla: Liczba widzów WRC wypada bardzo pozytywnie w porównaniu z innymi sportami motorowymi na światowym poziomie. W niektórych krajach nasze rajdy okazały się największą imprezą, większą niż inne zawody sportowe i takie atrakcje jak festiwale muzyczne, czy targi przemysłowe. Tak rosnąca liczba odwiedzających przynosi duże korzyści miastom i krajom goszczącym WRC.

W dniach od 28 do 31 marca odbędzie się Rajd Korsyki. Odbędzie się 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 347,51 km.

Ogier romansuje z Reigerem. Nowe zawieszenie kluczem do sukcesów Citroena

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News