Ponad połowa nowych samochodów Toyoty w Europie to hybrydy

Ponad połowa nowych samochodów Toyoty w Europie to hybrydy

2017-toyota-yaris-hybrid-blue-detailext-05

Podaj dalej

Pierwsze półrocze tego roku zakończyło się dla Toyoty w Europie z rekordowym wynikiem sprzedaży, napędzanym w znacznej mierze przez ogromną popularność hybryd. Gama hybryd TME obejmuje 20 modeli, w tym cztery nowe, które zadebiutowały w tym roku.

Toyota Motor Europe sprzedała od stycznia do czerwca w regionie 578 400 samochodów, o 3,3% więcej rok do roku. W tej liczbie znalazło się 303 400 samochodów, o 18% więcej niż w tym samym okresie 2018 roku. Udział firmy w rynku wzrósł do 5,3%, o 0,4 pkt. procentowego rok do roku.

Nowa Corolla Hatchback i TS Kombi spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Obie odmiany nadwoziowe są oferowane z dwoma napędami hybrydowymi do wyboru – 1.8 o mocy 122 KM i 2.0 o mocy 180 KM. Jest to pierwszy model, który realizuje nową strategię Toyoty oferowania w Europie dwóch napędów hybrydowych dla każdego modelu. W pierwszym półroczu udział hybryd w sprzedaży Corolli Hatchback i TS Kombi wynosi 83%. Nowa Corolla Sedan jest dostępna z napędem hybrydowym 122 KM, a jego udział w całkowitej sprzedaży modelu wynosi około 50%.

Dużą popularnością cieszy się także nowa Toyota RAV4, której wersja hybrydowa o mocy 218 lub 222 KM odpowiada za 72% sprzedaży. Camry nowej generacji jest sprzedawana w Europie wyłącznie z hybrydowym napędem 2.5 o mocy 218 KM. Inne modele, takie jak Toyota C-HR Hybrid i Yaris Hybrid uzyskały rekordowe wyniki sprzedaży.

Udział hybryd w sprzedaży Toyota Motor Europe w regionie wyniósł w pierwszym półroczu 52%, a w Europie Zachodniej i Środkowej – 62%.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News