Polski lektor wraca do Google Maps po protestach użytkowników!

Polski lektor wraca do Google Maps po protestach użytkowników!

Podaj dalej

Google Maps po licznych protestach użytkowników i nie najmilszych komentarzach w internecie, przywróciło głos Jarosława Juszkiewicza w nawigacji. Przez kilka dni o trasie informował nas komputerowy syntezator, który kompletnie nie przypadł do gustu użytkownikom.

google maps

Fakt, że Google Maps postanowiło zrezygnować z człowieka i zastąpić go komputerem, wywołało ogromne oburzenie. Najlepiej świadczą o tym liczne komentarze w internecie, gdzie naprawdę ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywne w związku z wprowadzoną zmianą.

Duży wydźwięk zrobiło też pożegnalne nagranie Jarosława Juszkiewicza. Dzięki niemu tak naprawdę wielu użytkowników mogło po raz pierwszy zobaczyć osobę, która przez lata do nich mówiła zza ekranu smartfona.

Google Maps zaznacza jednak, że i tak planuje zastąpienie ludzkiego głosu syntezatorem głosowym. ”Chcemy, aby nasze produkty były coraz bardziej pomocne dla użytkowników, dlatego nieustannie rozwijamy ich funkcjonalności. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się na aktualizację głosu nawigacji w Mapach Google, aby wskazówki głosowe mogły być coraz bardziej konkretne. Biorąc jednak pod uwagę opinie użytkowników, postanowiliśmy na razie przywrócić poprzedni, znany wszystkim głos. Jednocześnie pracujemy nad ulepszeniem nowego modelu.” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Biorąc jednak pod uwage jak Polacy pokochali szybko Jarosława Juszkiewicza, użytkownicy raczej im tego nie ułatwią.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News