Drżyjcie kierowcy. Polscy inspektorzy ITD wrócili ze szkoleń na Słowacji

Drżyjcie kierowcy. Polscy inspektorzy ITD wrócili ze szkoleń na Słowacji

Slowacja_4

Podaj dalej

45 kontroli, blisko 900 sprawdzonych dni pracy kierowców, 25 ujawnionych naruszeń. Na Słowacji odbyły się międzynarodowe szkolenia z udziałem polskich inspektorów ITD, a także funkcjonariuszy z Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy.

Kontrola przestrzegania przez kierowców norm czasu pracy, ale też wymiana doświadczeń i poszerzanie współpracy. To główne cele wspólnych działań, które przeprowadzono pod koniec września w słowackiej Żylinie. Przez trzy dni inspektorzy ITD z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy brali udział w wykładach, ale też kontrolach drogowych, które prowadzono na głównych szlakach komunikacyjnych Kraju Żylińskiego. W sumie przeprowadzono 45 kontroli pojazdów oraz sprawdzono łącznie 897 dni pracy kierowców, stwierdzono 25 nieprawidłowości.

Udział w działaniach pozwolił polskim inspektorom na poznanie charakteru pracy słowackich organów kontroli. Zacieśnianie współpracy jest niezbędne w zakresie m.in. szybkiej wymiany informacji o przedsiębiorstwach oraz osobach zarządzających transportem. Organizatorzy międzynarodowych warsztatów już zapowiedzieli kolejne, tego typu szkolenia.

Ciężarówka z materiałami niebezpiecznymi i z wyłącznikiem. Zaliczka na kary wyniosła 10 000 zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News