Drżyjcie kierowcy. Polscy inspektorzy ITD wrócili ze szkoleń na Słowacji

Drżyjcie kierowcy. Polscy inspektorzy ITD wrócili ze szkoleń na Słowacji

Podaj dalej

45 kontroli, blisko 900 sprawdzonych dni pracy kierowców, 25 ujawnionych naruszeń. Na Słowacji odbyły się międzynarodowe szkolenia z udziałem polskich inspektorów ITD, a także funkcjonariuszy z Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy.

Kontrola przestrzegania przez kierowców norm czasu pracy, ale też wymiana doświadczeń i poszerzanie współpracy. To główne cele wspólnych działań, które przeprowadzono pod koniec września w słowackiej Żylinie. Przez trzy dni inspektorzy ITD z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy brali udział w wykładach, ale też kontrolach drogowych, które prowadzono na głównych szlakach komunikacyjnych Kraju Żylińskiego. W sumie przeprowadzono 45 kontroli pojazdów oraz sprawdzono łącznie 897 dni pracy kierowców, stwierdzono 25 nieprawidłowości.

Udział w działaniach pozwolił polskim inspektorom na poznanie charakteru pracy słowackich organów kontroli. Zacieśnianie współpracy jest niezbędne w zakresie m.in. szybkiej wymiany informacji o przedsiębiorstwach oraz osobach zarządzających transportem. Organizatorzy międzynarodowych warsztatów już zapowiedzieli kolejne, tego typu szkolenia.

Ciężarówka z materiałami niebezpiecznymi i z wyłącznikiem. Zaliczka na kary wyniosła 10 000 zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News