Położenie kamienia węgielnego pod Porsche Experience Centre Hockenheimring

Położenie kamienia węgielnego pod Porsche Experience Centre Hockenheimring

Położenie kamienia węgielnego pod Porsche Experience Centre Hockenheimring

Podaj dalej

Tuż obok toru Grand Prix na terenie niemieckiego Hockenheimringu powstaje właśnie najnowsze Porsche Experience Centre – siódme na świecie. W poniedziałek 22 października 2018 r. wmurowano kamień węgielny pod nowy obiekt.

Otwarcie nowego obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2019 r. Porsche Experience Centre Hockenheimring będzie zajmować powierzchnię 160 tys. metrów kwadratowych.

Pierwsze Porsche Experience Centre otwarto w Lipsku w 2002 r. Po nim przyszła kolej na obiekty na torze Silverstone (Wielka Brytania, 2008), w Atlancie (USA, 2015), Le Mans (Francja, 2015) oraz Los Angeles (USA, 2016). W kwietniu tego roku dołączyło do nich nowe centrum w Szanghaju (Chiny).

Projekt najnowszego obiektu na Hockenheimringu obejmuje szereg pętli i sekcji pozwalających realizować szeroką gamę programów treningowych. Wymagający tor wyścigowy o długości 2,7 km zapewni kierowcom możliwość poznawania dynamicznych walorów samochodów. Jego uzupełnieniem będą dodatkowe moduły, takie jak strefy wodne, płyta poślizgowa oraz trzy ronda. Park off-roadowy o powierzchni 5200 m2, obejmujący szesnaście osobnych modułów, zaoferuje warunki typowe dla trudnego terenu, w tym nawet 70-proc. nachylenia, a także zbocza, odcinki z nawierzchnią z kamieni, rowy i ułożone pod różnymi kątami pnie drzew.

W liczącym trzy kondygnacje głównym budynku centrum znajdą się pomieszczenia do przekazywania nowych aut klientom, restauracja, kawiarnia oraz sale do organizowania konferencji i innych wydarzeń.

Polska: Porsche Experience Center Silesia Ring

Sezonowe Porsche Experience Center funkcjonuje od 2017 r. także w Polsce, na torze Silesia Ring. Każdego roku w maju oraz wrześniu kilkuset uczestników ma okazję wziąć udział w aktywnościach torowych, które nie tylko pozwalają zapoznać się z całą gamą modelową samochodów z Zuffenhausen, ale także doskonalić umiejętności bezpiecznej oraz sportowej jazdy – w naturalnym środowisku dla samochodów Porsche – na torze wyścigowym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News