Policyjna grupa SPEED będzie w każdym województwie

Policyjna grupa SPEED będzie w każdym województwie

policja radiowoz

Podaj dalej

Komenda Główna Policji podjęła decyzję, że policyjna grupa SPEED zostanie utworzona w każdym województwie. Ma ona się zajmować niemal wyłącznie ujawnianiem tych wykroczeń, które najbardziej wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Jak poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP do zadań grupy SPEED będzie należało m.in. zatrzymywanie osób poruszających się z nadmierną prędkością, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe zachowania w okolicach przejść dla pieszych.

Kończył rozbiórkę kradzionego Mercedesa wartego 300 tys. Policjanci namierzyli dziuplę

W każdym województwie w grupie SPEED będą najbardziej doświadczeni policjanci z wydziałów ruchu drogowego. W ostatnich dniach w kilku województwach grupa została utworzona w ostatni piątek. Ostatni z zespołów — w Komendzie Wojewódzkiej w Poznaniu zacznie działać od najbliższej środy.

Pierwsza grupa SPEED powstała w ubiegłym roku w listopadzie w stolicy. Komenda Główna Policji była tak zadowolona z działań, że postanowiła wdrożyć ją w każdym województwie.

Celowo przejechał swoją ex i jej znajomych. Następnie wysiadł i jeszcze ją pobił

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News